Gurbette Türk baba cinneti: 4 ölü

Gurbette Türk baba cinneti: 4 ölü.11773
  • Giriş : 04.12.2008 / 18:16:00

Almanya'nın Münsterland bölgesindeki Rheine kentinde 38 yaşındaki bir Türk, 39 yaşındaki eşini ve 2 çocuğunu öldürdükten sonra intihar etti. Korkunç haberi alan Türkiye'deki yakınları şokta...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Münster polisi, adını açıklamadığı Türkün, yakınlarına SMS göndererek ''kötü bir olayın yaşanacağını'' haber verdiğini ve daha önce yazdığı bir veda mektubunda, öldüğü zaman Türkiye'de gömülmek istediğini bildirdiğini açıkladı.

Bu kişinin, kişisel nedenlerden dolayı eşini, ayrıca 7 ve 15 yaşındaki çocuklarını öldürdüğünün tahmin edildiğini belirten polis, SMS'yi alan yakınlarının kentin Wadelheim semtinde bulunan ailenin evine gittiğini, zili çalmalarına rağmen kapının açılmaması üzerine camdan içeriye baktıklarını ve yerde bir ceset gördükleri için kapıyı kırarak içeriye girdiklerini, koridorda annenin cesedini bulduklarını kaydetti.

Olay yerine çağrılan polis ve itfaiyenin evin üst katında da intihar eden Türkün ve öldürdüğü çocuklarının cesetlerini bulduğu, olayın nedeninin henüz tam olarak kesinlik kazanmadığı ifade edildi.

Olayla ilgili soruşturmayı üstlenen Münster Savcılığı, söz konusu Türkün yanında, ruhsatlı 2 silahın ve bir veda mektubunun bulunduğu bildirildi.

Soruşturmayı yürüten Başsavcı Wolfgang Schweer, olayla ilgili olarak A.A muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu kişinin eşi ve çocuklarını öldürdüğüne kesin gözüyle bakıldığını, ancak bunun tam olarak otopsiden sonra kesinlik kazanacağını belirtti.

Ailenin adını açıklamak istemeyen Schweer, olayın nedeninin henüz tam belli olmamakla birlikte ekonomik sebeplerden kaynaklandığını ve söz konusu kişinin psikolojik sorunlarının da olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

KAYINPEDER KAZIM TUNA: BİZİ ŞOK EDEN BU OLAY KARŞISINDA ŞAŞKINIZ

Almanya'nın Münsterland bölgesindeki Rheine kentinde dün gece eşi ve 2 çocuğunu tabancayla öldürdükten sonra intihar eden Bafralı Köksal Çağlar'ın (38), maddi sıkıntılar nedeniyle bunalıma girdiği için bu eyleme kalkıştığı tahmin ediliyor.

Eşi Ömür (39) ile oğulları Semih (9) ve Serhat'ı (15) ruhsatlı tabancasıyla öldüren Çağlar'ın kayınpederi Kazım Tuna (76), damadı ve kızının arasında geçimsizlik gibi herhangi bir sorun olmadığını bildiklerini belirterek, "Bizi şok eden bu olay karşısında şaşkınız. Ev almışlardı, damadım dönerci dükkanı çalıştırıyordu. Borçları olabilir, ancak insan karısı ve evlatlarına nasıl kurşun sıkar anlamadım" dedi.

Olayın nedeninin hala tam olarak açıklığa kavuşmadığını ifade eden Tuna, "Ben inançlı bir insanım, kendini öldüren insanın cennette yeri bile yok. Hadi kendini öldürdün, o iki çocuğa nasıl kurşun sıkarsın" diye konuştu.

Çağlar'ın, ardında hem Almanca hem de Türkçe yazılmış birer mektup bıraktığını bildiklerini kaydeden Tuna, "Türkçe yazılı mektupta ne olduğundan henüz haberimiz yok. Bildiğimiz tek şey Türkiye'de defnedilmek istediği. Her iki aile arasında nereye defnedileceği konusunda karar verilecek" dedi.

Yakın arkadaşlarından Dursun Ali Durgun da Köksal Çağlar'ı küçüklüğünden bu yana tanıdığını, geçen hafta da kendisini, işlettiği dönerci dükkanında ziyaret ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Köksal ile olan sohbetimizde bana, 'Rahatsızlanan annem komadan kurtulamadı. Babam memlekette yalnız kaldı. Çok bunalımdayım. Ne yapacağımı şaşırdım, anneme çok üzülüyorum, bunlar beni bunaltıyor' dediğini iyi hatırlıyorum. Bazı tanıdığı arkadaşlarına SMS göndermiş, yani onlara bu yaşananlardan önce 'Moralim bozuk intihar edeceğim' demiş. Anlaşılan derdini dışarıya son anda vurmuş."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*