Gürbüz Çapan DSP adayı oluyor

Gürbüz Çapan DSP adayı oluyor.35342
  • Giriş : 07.02.2009 / 10:11:00

Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan’ın DSP’den aday olacağı öne sürüldü. Parti yöneticileri, Esenyurt için eski belediye başkanına adaylık teklifi götürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP İl Başkanı Mustafa Arslan da adaylık teklifini doğrularken, Çapan'ın teklife sıcak baktığını söyledi. Esenyurt'ta belediye başkanlığına Gürbüz Çapan yerine Dr. Bülent Kerimoğlu'nun aday gösterilmesi üzerine DSP harekete geçerek Çapan'a teklif götürdü.

DSP'nin teklifini doğrulayan Çapan'ın kardeşi Çetin Çapan, “Biz CHP'den aday olmayı ve Esenyurt'u geri almayı hedefledik. Ancak CHP, yoğun taleplere rağmen Başkan Çapan'ı aday göstermedi. Çapan'ın aday gösterilmesi için 33 bin imza toplandı. Başkanla görüşüldü, 'Beni halk aday yapmak istiyor. Halk ne derse o' dedi. Pazar günü yapacağımız mitingle DSP'den adaylığını netleştireceğiz yani halkla birlikte karar vereceğiz ve Esenyurt'u geri alacağız” diye konuştu. DSP İstanbul İl Başkanı Mustafa Aslan da DSP'nin teklifini doğrulayarak “Bu yönde görüşmelerimiz var. Kısa zamanda sonuçlanacağını düşünüyoruz, bize gelen bilgiler de Sayın Çapan'ın yanıtının olumlu olacağı yönünde” dedi.

CUMHURİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*