Gürbüz Çapan yeniden CHP çatısı altında

Gürbüz Çapan yeniden CHP çatısı altında.35342
  • Giriş : 16.04.2008 / 00:23:00
  • Güncelleme : 16.04.2008 / 00:51:31

Solda liderlik ve yeni parti arayışlarından sonuç alamayan Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, yeniden CHP'ye dönerek yeniden belediye başkanı olabilme hesapları mı yapıyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mahmut Övür'ün köşe yazısından bir kesit

CHP'NİN mevcut yönetimi önümüzdeki kurultaya "son şans" olarak bakıyor.

Bu nedenle "garantilenmiş" delegeler üzerinden yürütülecek kurultay mücadelesini bile riske sokmak istemiyor. Adnan Keskin'in ani dönüşü bu çabanın bir örneği..

.Ne siyasi hesaplaşma yaşandı, ne de özeleştiri... Bir makama görevlendirme bütün o sert muhalefeti bir anda bitiriverdi.

Şimdi yeni ataklar bekleniyor...

İlk sırada eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan var. Çapan, son 8 yılda inanılmaz şeyler yaşadı. Farklı siyasi arayışlara girdi ama olmadı. Son dönemlerde "Kürkçü Dükkanı" na dönme hazırlıkları içinde. Bunun ilk sinyali de 22 Temmuz seçimlerinden sonra Çapan'ın Baykal'ı arayarak "Sakın genel başkanlığı bırakmayın" demesiyle verilmişti..

Daha sonra Çapan, "CHP adayı" gibi Esenyurt'ta çalışmaya başladı.

Doğrusu, İstanbul CHP yönetimi de seçimi kazanmak için o bölgede etkin bir kitle tabanı olan Çapan'dan daha iyi bir isim bulamayacağının farkında. Bu nedenle de Çapan'a sıcak yaklaşıyorlar.

İşte bu pozitif gelişmelerin Baykal' la Çapan arasındaki buzları erittiği ve bir süre önce ikilinin buluştuğu konuşuluyor.

Sonucu, kurultayda veya hemen ertesinde göreceğiz. Çapan'ın, yeniden CHP'de olma ihtimali bir hayli yüksek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious