Gürbüz: "Hiç kimsenin tetikçisi ya da katili değilim"

Gürbüz:
  • Giriş : 08.07.2008 / 17:22:00

Ergenekon örgütünün tetikçisi olmakla suçlanan Osman Gürbüz, avukatı aracılığıyla basın açıklaması yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen Osman Gürbüz, hiçkimsenin tetikçisi ya da katili olmadığını belirterek, "Ben ne 'Yeşil', ne Hizbullah'ın kurucusu ne de DHKP-C itirafçısıyım" dedi. Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan Osman Gürbüz, avukatı aracılığıyla bir basın açıklaması yaptı.

Osman Gürbüz, cezaevinden avukatına gönderdiği kendi el yazısıyla yazdığı ve imzasının bulunduğu üç sayfalık mektupta, "Geçmişte suç işlemiş, cezasını çekmiş ve sabıkalı biri olabilirim. Bu benim potansiyel suçlu olduğum, birilerinin her canı istediğinde benim üzerimden basit oyunlarla menfaat sağlama, hukuku yanıltma hakkını kimseye vermez. Ben ne Yeşil, ne Hizbullah'ın kurucusuyum, ne de DHKP-C itirafçısıyım. Ben şahsi olaylarımla suç işledim ve cezamı çektim. İsmi geçen Veli Küçük, Korkut Eken ve İbrahim Şahin beyleri medya haricinde tanımam. Hiç görmedim ve görüşmedim. Tansu Hanım ve eşi ile ilgili hiç bir konu bilmem. Hiç kimsenin ne adamı, ne tetikçisi, ne de katili olmadım" ifadelerini kullandı.

Osman Gürbüz'ün Avukatı Erdem Olgun da müvekkilinin bazı suçlar işleyip cezasını çektiğini belirterek, "Medya kasıtlı olarak müvekkilimin üzerine gidiyor. Basında yer alan müvekkilimin tecavüz haberleri doğru değildir. Bir kurban aranıyor" dedi.

Olgun basında Gürbüz'ün söylediği iddia edilen "Metris bizim kendi evimiz, istediğimiz şekilde hareket ediyoruz, bize yardım ediyorlar" şeklindeki sözlerin de doğru olmadığını savunarak, "Müvekkilimde tansiyon hastalığı var. Tansiyon hastaları cezaevinde nasıl kalıyorsa, müvekkilimde öyle kalıyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*