Gürcistan liderinden şok eden açıklama!

Gürcistan liderinden şok eden açıklama!.13808
  • Giriş : 08.05.2008 / 18:23:00
  • Güncelleme : 08.05.2008 / 18:50:34

Gürcistan lideri Mihail Saakaşvili'nin, ülkesiyle Rusya'nın birkaç gün önce savaşa çok yakın bir duruma geldiğini söylediği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gürcistan Devlet Başkanlığı Basın Merkezi yetkililerinden bu konuda bilgi edinilemezken, Fransız ajansı AFP'deki haberde, Batum'u ziyaret eden Saakaşvili'nin, Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlığını ilan eden ve Rusya tarafından desteklenen Abhazya konusunda iki ülke arasında hala savaş tehdidi bulunduğunu söylediği belirtildi.

AFP'ye göre, bu ayrılıkçı cumhuriyetin bir insansız Gürcü uçağını düşürdüğünü yineleyen Saakaşvili, 'birkaç gün önce Rusya ile savaşa yakın olduklarını, ancak riske rağmen Gürcistan'ın savaş istemediğini' kaydetti.

Bu açıklamalar yapıldığı sırada, Abhazya'nın 'Savunma Bakanlığı' yeni bir insansız Gürcü uçağının düşürüldüğünü duyurdu. Saakaşvili ise 'Savunma Bakanlığıyla yeni konuştum, düşürülen bir şey yok' diye konuştu.

Rusya Savunma Bakanlığından bugün yapılan açıklamada, Gürcistan'ın ayrılıkçı Abhazya bölgesinde bulunan Rus barış gücü askerlerinin sayısının artırılabileceği bildirilmişti.

Abhaz ve Rus yetkilileri, 'Gürcistan'ın bölgenin kontrolünü güç kullanarak yeniden ele almak için saldırı hazırlığı yaptığını' savunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious