Gürcistan maçı Almanya'da

Gürcistan maçı Almanya'da.10287
  • Giriş : 28.08.2008 / 17:00:00

FIFA, Gürcistan ile İrlanda arasındaki maçı Almanya'da yapılmasına karar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Gürcistan ile İrlanda arasındaki Dünya Kupası eleme maçının, Almanya'nın Mainz kentinde yapılmasına karar verdi.

FIFA, eleme maçları programına göre Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te yapılacak karşılaşmanın, Gürcistan-Rusya arasındaki gerginlikten dolayı oluşan güvensiz ortam nedeniyle tarafsız bir bölgeye alınmasına karar vermişti.

Gürcistan Futbol Federasyonu'nun, maç yeri olarak Karlsruher SC'nin Wildpark Stadı'nı önermesine karşın Alman Federasyonu'nun, bu stadın bu kadar kısa süre içinde hazır olamayacağını belirtmesi üzerine FIFA devreye girdi. Maçın 6 Eylül Cumartesi günü Almanya İkinci Lig kulüplerinden FSV Mainz'in 20 bin seyirci kapasiteli stadı Bruchweg'de oynanmasına karar verildi.

Elemelerde 8. grupta yer alan Gürcistan, bir sonraki maçını İtalya ile Udine'de yapacak. Gürcistan'ın gruptaki Kıbrıs Rum Kesimi ve Bulgaristan karşılaşmaları da program gereği Tiflis'te gözüküyor, ancak FIFA'nın bu maçların tarihlerine kadar Tiflis'in güvenli olup olmadığına karar vereceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*