Gürcistan: "Savaşı engellemek için elimizden geleni yapıyoruz."

Gürcistan:
  • Giriş : 06.05.2008 / 14:59:00

Gürcistan, Rusya'nın Abhazya özerk bölgesine ek barış gücü askerleri göndermesinin ardından bölgede tansiyonun giderek yükseldiğini, Rusya ile sıcak bir çatışmaya çok yaklaşıldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gürcistan Devlet Bakanı Temur Iakobaşvili Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında Rusya ile sıcak bir temasın olabileceğini kaydederek, "Savaşı engellemek için elimizden geleni yapıyoruz." dedi. Kendisine sıcak bir çatışma olasılığı ilgili yöneltilen soruya da "çok yakın" cevabını veren Gürcü Bakan, "Çünkü biz Rusları çok iyi tanıyoruz. Gürcistan'a karşı bir propaganda başlatıldı. Ardından yanlış bilgiye dayanarak Abhazya'ya Rus ordusu gönderildi." ifadelerini kullandı.

Rusya bölgeye gönderilen barış gücü askerlerinin Tiflis'ten gelebilecek herhangi bir askeri müdahaleye karşı önlem olduğunu savunurken, Tiflis iddiaları reddediyor. Avrupa Birliği'nden bölgede tansiyonun düşürülmesi için destek talebinde bulunan Iakobaşvili yeterli desteğin verilmemesi durumunda bölgede durumun giderek kötüleşeceği uyarısı yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious