Gürcistan'dan Türk firmasına tepki

Gürcistan'dan Türk firmasına tepki.16455
  • Giriş : 25.05.2009 / 21:19:00

Gürcistan, Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlığını ilan eden Abhazya'da "bir Türk firmasının mağazası açtığı" haberleri üzerine, bunun yasa dışı bir girişim olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Tiflis'teki Türk Büyükelçiliği yetkililerinden konuyla ilgili bilgi isteyen Dışişleri Bakanı Grigol Vaşadze, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Böyle bir girişimin, Gürcistan'ın işgal altındaki topraklarında, Gürcistan Hükümetinden izin alınmadan yapılan her türlü ekonomik faaliyeti yasaklayan yasalara aykırı olduğunu" ifade etti.

Vaşadze, "Gürcistan'ın bu bölgelerle ilgili yasalarına uyulduğu sürece işgal altındaki bölgelerde herhangi bir ticari kuruluşun faaliyet göstermesine karşı olmadıklarını" belirtti.

Bu kuruluşların, Gürcistan'da kayıt altına alınarak, vergilerini ödemeleri ve izinleri altında faaliyet göstermeleri gerektiğini söyleyen Vaşadze, "Eğer bir şirket bunu istemez ve çalışmalarını yasaları ihlal ederek yürütürse, bunun yasal, ticari ve başka sonuçları olur" diye konuştu.

Vaşadze, uluslararası bir markaya ait mağaza açtığı haber verilen Türk firmasıyla ilgili "gerekli koşulları anlayışla yerine getirmezlerse, bu uygunsuz faaliyeti önleyecek araçlara sahip oldukları" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*