Gürcülerden Gülen hediyesi!

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

İş görüşmeleri için Samsun'a gelen Gürcistan devlet yetkilileri, Samsunlu işadamlarına ve milletvekillerine, Fethullah Gülen'in kitabını hediye etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KASİAD) ekonomik ilişkiler ve Samsun'un tanıtımı amacıyla davet ettikleri Gürcistan devlet yetkilileri, KASİAD Başkanı ve programa katılan iki milletvekiline Fethullah Gülen'in kitabını hediye etti.

Sahil Yolu Sevgi Kafe'de gerçekleştirilen yemekte davet üzerine Gürcistan'dan ailesiyle birlikte gelen 16 devlet yetkilisi, KASİAD Başkanı Bekir Çetinkaya, yönetim kurulu üyeleri ile Samsun AK Parti milletvekilleri Mehmet Kurt ve Mustafa Çakır'la bir araya geldi.

Konuşmaların ve iş görüşmelerinin yapıldığı gecede, Gürcistan Eğitim, Bilim, Spor ve Kültür Komisyon Başkanı Nodar Grigolaşvili, Gürcistan'da her dilde yayınlanan ve önsözünü kendisi yazdığı Fethullah Gülen'in "İnsanın Özündeki Sevgi" adlı kitabını, KASİAD Başkanı Bekir Çetinkaya ve geceye iştirak eden AK Parti Milletvekilleri Kurt ve Çakır'a hediye etti.

Komisyon Başkanı Nodar Grigolaşvili, 'Dünya barışı ve huzuru için çalışan Fethullah Gülen'i çok sevdiğini vurgulayarak "Gençliğimizin ahlaklı bir şekilde yetişmesi için Gülen'e ve onun değerli eserlerine ihtiyacımız var" dedi.

Gürcistan Milletvekili Giorgi Gegalaşvili "Gürcistan'da misafir, gittiği evde kendini güvende hissettiğini ev sahibine göstermesi için silahını masanın üzerine koyar." dedi. Milletvekili Gegalaşvili daha sonra Komisyon Başkanı Grigolaşvili ve Gürcistan Çağlar Eğitim Yönetim Kurulu üyesi Murat Süngü ile birlikte, getirdikleri hediyelik kamaları Başkan Çetinkaya ve Samsun Milletvekili Kurt ve Çakır'a hediye etti.

Samsun'da düzenlenen dans festivali dolayısıyla Samsun'da bulunan Gürcistan dans grubu tarafından karşılanan Gürcistan'lı devlet adamları, bundan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious