Gürcülerden Saakaşvili'ye destek

Gürcülerden Saakaşvili'ye destek.11781
  • Giriş : 12.08.2008 / 16:40:00

Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, meclis binası önünde toplanan Gürcülere seslendi. Bina önüne toplanan 150 bin kadar Gürcü, Saakaşvili'ye destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tiflis, ayrılıkçı Güney Osetya bölgesine geçtiğimiz Cuma günü başlayan bir operasyon düzenlemişti. Rusya'nın karşılık vermesi ile operasyon Rusya-Gürcistan arasında bir savaşa dönmüştü. Rusya, Gürcü limanlarını ablukaya almış, hava üslerini ve Gori'yi bombalamıştı. Savaş 5. gününe girerken Rus Devlet Başkanı Dmitry Medvedev, Gürcistan'a yönelik operasyonları durdurmaya karar verdiğini açıkladı.

Operasyonlar dururken Gürcü lider de meclis binası önünde toplanan 150 bin kadar Gürcüye seslendi. Protestocular, Rusya ve başbakanları Vladimir Putin karşı sloganlar atarken "Gürcistan, Gürcistan" diye bağırdı. Gürcüler taşıdıkları pankartlarda da Putin'i "terörist" olarak ilan etti.

Gürcü lider Saakaşvili, Rusya'nın saldırısına karşı uluslararası toplumun yardımını istedi. Ayrıca, Rus Interfaks haber ajansı, Saakaşvili'nin Tiflis'in Bağımsız Devletler Topluluğu'ndan ayrılmaya karar verdiği söylediğini aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*