Gürel: İstanbul yaşanmaz bir şehir oldu

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Beyoğlu'nda otomobilinin camı kırılarak çantası çalınan Gürel, İstanbul'un son 5 yıldır güvenlik sorunları açısından yaşanmaz bir şehir haline geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuya ilişkin soruları yanıtlayan CHP İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel, içinde bulunduğu cipten, çantasının kapkaç yöntemiyle çalındığını ifade etti.

Bir kişinin karşıdan karşıya geçer gibi yaparak aracın durmasını sağladığını, diğer kişinin ise sağ ön camı kırarak çantayı kaptığını anlatan Gürel, şikayetçi olduğunu kaydetti.

Kapkaç ve gasp olaylarının nerelerde ve nasıl yapıldığını emniyet yetkililerinin bildiğini ifade eden Gürel, şöyle konuştu:

''Emniyet görevlileri, polisler, 'nerede, ne suç işleniyor' biliyorlar, farkındalar... Gasp, çanta çalma gibi olaylar aynı şekilde profesyonelce yöntemlerle yapılıyor. Polisler de biliyor ama müdahale edilmiyor.

İstanbul, maalesef son 5 yıldır güvenlik sorunları açısından yaşanmaz bir şehir oldu. Ciddi bir güvenlik sorunu var. İstanbul, gasp, kapkaç, şiddet olayları, uyuşturucu açısından yaşanmaz, emniyetsiz bir şehir haline geldi. Hepimiz tedirgin sokağa çıkıyoruz. 3-5 sene önce bu hissi yaşamıyorduk.''

-''UMARIM VESİLE OLURUM''-

''Geçmiş olsun'' diye arayanların, kendi başlarından geçen bir olayı anlattığını söyleyen Gürel, iktidarın olaylara seyirci kaldığını öne sürdü.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile CHP'li milletvekillerinin, İstanbul'un sorunlarına ilişkin uyarılarının dikkate alınmadığını savunan Gürel, ''Umarım ben vesile olmuş olurum. İstanbul'un sorunları ön plana çıkar ve İstanbul halkı kurtulur. Sorunlar masaya yatırılarak çözüm önerileri getirilir. Yoksa İstanbul'da yaşamak zulüm haline geldi'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious