Güreş Federasyonu başkanını arıyor

Güreş Federasyonu başkanını arıyor.12234
  • Giriş : 24.02.2009 / 12:44:00

Güreş Federasyonu'nun yarın Ankara'da yapılacak olağan genel kurulunda Osman Aşkın Bak ve Musa Aydın başkanlık için mücadele verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Güreş Federasyonu'nda özerklikten sonra seçimle işbaşına gelen ilk başkan olan ve 22 aydır bu görevi yürüten Osman Aşkın Bak, yeniden başkanlığa seçilmesi halinde, en büyük hedefinin Türk güreşini modern bir mekana kavuşturmak olduğunu belirterek, ''Bu amaçla Ankara'da bazı arsalara bakıyoruz. Federasyon binası, güreş müzesi, sosyal tesisler, kamp merkezi ve 3-4 güreş salonunun bir arada bulunacağı büyük bir güreş kompleksi yapmak istiyorum. Böylece görev sürem dolduğunda arkamda kalıcı bir eser bırakmak en büyük dileğim.'' dedi.

Recai Ustaoğlu'nun federasyon başkanlığı döneminde asbaşkan olarak görev alan diğer aday Musa Aydın ise göreve getirilmesi halinde, Milli Takımlarda Rusya'nın uyguladığı sistemi devreye sokacağını açıkladı. Güreş camiasında il temsilcisi, hakem, antrenör, yönetici olarak uzun yıllardır görev aldığını ve camiadan gelen talep üzerine federasyon başkanlığına aday olduğunu belirten Musa Aydın, sıkıntıların en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*