Güreş Milli Takımı'na yeni antrenör

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

A Milli Güreş Milli Takımı'nda, baş antrenörlük görevine Konya Şekerspor Güreş Antrenörü Erdoğan Koçak getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çin'de yapılacak Grekoromen Dünya Güreş Şampiyonası'na katılacak A Milli Güreş Milli Takımı'nda, baş antrenörlük görevine Konya Şekerspor Güreş Antrenörü Erdoğan Koçak getirildi. Alınan kararla Antrenör Kamandar Macidov'un sözleşmesi ise feshedildi.

Konya Güreş İl Temsilcisi Mustafa Sarı, uzun yıllar özellikle Rus teknik adamlara teslim edilen A Milli Güreş Takımı'nda, Türk hocaların genellikle yardımcı antrenör unvanı ile görev yaptığını, federasyonun yabancı antrenör tercihine rağmen Koçak'ın antrenman plan ve programı bakımından her fırsatta milli takıma destek verdiğini belirtti.

Güreş Federasyonu'nun 2004 yılında Atina'da yapılan Olimpiyat oyunlarında umduğunu bulamadığını ifade eden Sarı,
"Güreş otoritelerinin A Milli Güreş Takımı'nın başına Türk antrenörlerin getirilmesinin isabetli olacağı şeklindeki uyarılarını dikkate alan Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu, Recai Ustaoğlu başkanlığında uzun süren bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda oy birliği ile alınan kararla güreş antrenörü Kamandar Macidov, sözleşmesi feshedilerek ülkesine gönderildi ve milli takımın başına son yılların en başarılı teknik adamı, Konya Şekerspor'un antrenörü Erdoğan Koçak getirildi."

Güreş yaptığı yıllarda Akdeniz oyunları şampiyonu olan Koçak, halen Dünya Şampiyonu Nazmi Avluca, Avrupa Şampiyonu Mahmut Altay ve Avrupa üçüncüsü Mücahit Kılınç gibi milli güreşçilerin antrenörlüğünü yapıyor.

Koçak nezaretinde, 9 Ağustos'ta Dünya Şampiyonası için hazırlık kampına giren A Milli Güreş Takımı, 26 Eylül 2006 tarihinde Çin'de yapılacak Grekoromen Dünya Güreş Şampiyonası'na katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious