Güreş sevgisi park ve mezarlarda yatırdı

Güreş sevgisi park ve mezarlarda yatırdı.18618
  • Giriş : 04.07.2009 / 14:54:00

Türkiye'nin dört bir yanından 648. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Edirne'ye gelen güreşseverlerden bazıları, konaklama sıkıntısının yaşandığı kentte geceyi park ve bahçelerde geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'den gelen Musa Kaya, 20 yıldır güreşleri izlemek için Edirne'ye geldiğini ve her gelişinde yer bulamadıkları için Selimiye Camisi'nin bahçesinde yattıklarını söyledi.

Kentte konaklama sorununun yanında fiyatların da çok pahalı olduğunu savunan Kaya, şöyle konuştu: ''İzmir'den 10 kişilik grupla Edirne'ye geldik. Eskiden 50 kişilik gruplar halinde gelirdik. Güreşlere ilgi azalıyor. Biz de ata sporumuzu yaşatmak için buralardayız. Kahvaltımızı yapıyoruz, güreşleri izlemeye gidiyoruz.''

Balıkesir'den gelen Mehmet Ali Bülbül ise yağlı güreşleri çok sevdiğini bildirdi. Geceyi Selimiye bahçesinde geçirdiklerini ifade eden Bülbül, ''Güreşler benim için vazgeçilmez bir spor, bir eğlence. Sadece Kırkpınar güreşlerine değil Türkiye'nin her yanındaki güreşlere gidiyorum. Konaklayacak yer bulamadığımızda da battaniyemizin altına girip, yıldızları izleye izleye uyuyoruz'' dedi.

Park ve bahçelerde uyuyan güreşseverler, sabanın ilk ışıklarıyla kalkarak aynı yerde kahvaltı yaptıktan sonra, yağlı güreşlerin yapıldığı Er Meydanı'na gidiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*