Güreş şöleni

  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

Turgut Özal Karakucak Güreşleri, 17 Eylül Pazar günü İnönü Stadyumu'nda yapılacak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek Turgut Özal Karakucak Güreşleri'nin 14.'sü, 17 Eylül Pazar günü İnönü Stadyumu'nda yapılacak.

Güreşler ile ilgili olarak yapılan açıklamada, güreşlere katılacak sporcuların 17 Eylül Pazar günü 08.00 - 09.00 saatleri arasında tartıya girecekleri ve tartılardan sonra başlayacak olan güreşlerin, yıldızlar ve büyükler kategorilerinde düzenleneceği belirtildi. Yapılan açıklamada, Turgut Özal Karakucak Güreşleri'ne, Gençler Dünya Şampiyonu Fahrettin Özata, Ömer Çubukçu, Taşkın Özkan ile Üniversitelerarası Dünya Şampiyonu Sait Bingöl'ün katılacakları, ayrıca güreşlere Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu İsmet Atlı ile Avrupa Şampiyonu Ahmet Ak'ın da onur konuğu olarak gelecekleri bildirildi.

Turgut Özal Karakucak Güreşleri'ne bu yıl ilk kez yurt dışından sporcuların katılacağı ifade edilen açıklamada, Suriye Güreş Milli Takımı'ndan 20 sporcunun, Gürcistan Güreş Milli Takımı'ndan da 12 sporcunun Malatya'ya geleceği belirtildi. Yapılan açıklamaya göre, yıldızlar kategorisi müsabakalarına sadece 1990 ve daha küçük doğumlu Malatyalı sporcular katılacak. Bu kategoriden dereceye girenlerden birincilere 250 YTL, ikincilere 150 YTL, üçüncülere de 100 YTL ödül verilecek. Ayrıca dereceye giren takım antrenörlerine de kupa verilecek.

Açıklamada, 14. Turgut Özal Karakucak Güreşleri'nde, Büyükler kategorisinde de 7 siklette ve başpehlivanlık güreş müsabakalarının yapılacağı ifade edilerek, "Büyükler kategorisinde 55 - 60 - 65 - 70 - 75 - 80 - 90 kilolarında dereceye girenlerden birinciye 600 YTL, ikinciye 400 YTL, üçüncüye 250 YTL ödül verilecek. En büyük ödülü Başpehlivanın alacağı Başpehlivanlık Güreşlerinde de, Başpehlivana bin YTL, ikinciye 650 YTL, üçüncüye ise 500 YTL ödül verilecek" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious