Güreşte 2 altın madalyayı kaptık

Güreşte 2 altın madalyayı kaptık.8973
  • Giriş : 17.10.2008 / 16:49:00

Büyükçekmece Güreş İhtisas Kulübünden iki güreşçi Rusya'da yapılan şampiyonada rakiplerini yenerek altına uzandılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Büyükçekmece Güreş İhtisas Kulübünden Veteran Grekoromen'de 85 kiloda Türkiye 1.si olan Alaattin Özgür ile Ramiz Çelik Rusya'da yapılan Dünya Veteran Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda da rakiplerini alt ederek altın madalyaların sahibi oldular.

Geçtiğimiz yılda Türkiye Şampiyonu olduktan sonra Macaristan'da yapılan Dünya şampiyonasında altın madalya kazanan Alaattin Özgür bir kere daha aynı başarıyı göstererek Dünya Grekoromen Veteran Güreş Şampiyonluklarını korudular. 85 kiloda Mahfuz Karakaş'ta aynı şampiyonada dünya 5.liğini elde etti.

Madalyalarını alarak Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ü ziyaret eden sporcular kendiside eski bir güreşçi olan Başkan Akgün'ün Büyükçekmece'de başlattığı sportif ve tesisleşme hamlesi içinde Büyükçekmece Güreş İhtisas Kulübü'nü kurarak bu başarıların baş mimarı olduklarını söylediler.

Şampiyon sporcuları Büyükçekmece Belediye Meclisi'nde ağırlayarak Büyükçekmece halkına tanıtan Akgün Türkiye ve Büyükçekmece'nin tanıtımında büyük rol oynayan sporcuları tek tek kutladı.

Büyükçekmece Güreş İhtisas Kulübü sporcuları olan Veteran Güreşçiler Çelik ve Özgür başarılarını güçleri yettikçe devam edeceklerini söylediler.
Şampiyon güreşçilerimiz tüm müsabakalarını kazanarak altın madalyaya uzandılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*