Güreşte ilk gün madalyamız yok

Güreşte ilk gün madalyamız yok.19406
  • Giriş : 05.07.2009 / 08:02:00

20. Avrupa Gençler Serbest Güreş Şampiyonası'nın ilk gününü Türkiye, madalya alamadan kapadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te, 25 ülkeden sporcuların katılımıyla başlayan şampiyonanın ilk gününde 55, 66, 84 ve 120 kilolarda eleme ve final mücadeleleri yapıldı.

Türk sporcularından 55 kiloda Ziya Daylak, ilk turda Belarus'dan Siarhei Yermakov'a yenilerek, şampiyonaya erken veda etti.

66 kiloda Muhammed Demir, sırasıyla Polonyalı Mateusz Gamrot, Bulgar Mihail Yanev ve Alman Saba Bologhi'yi yenerek yarı finale yükseldi. Demir, yarı finalde Gürcü Goga Khucha, ardından da bronz madalya müsabakasında Azeri İbrahim Yusubov'a yenilerek beşincilikle yetindi.

84 kiloda Namık Korkmaz, ilk müsabakasında Rus Koloy Kortoev'e yenildikten sonra rakibinin finale çıkması üzerine repesaj müsabakaları yapmaya hak kazandı. Korkmaz, repesajdaki ilk müsabakasında Ukraynalı Stepan Tomaskevskiy'i yenmesine karşın, diğer karşılaşmada Bulgar Lyuben Iliev'e yenilerek madalyanın uzağında kaldı.

120 kiloda Yalçın Sözen ise ilk turda Yunanlı Yorgo Rahmanis'i yenmesine karşın, 2. turda Gürcü Giorgi Sakandelidze'ye yenildi. Gürcü sporcunun finale çıkmasıyla repesaja giren Sözen, repesajda ilk olarak Slovak Marian Hutnan'ı yendi, ancak bronz madalya için karşılaştığı Alman Nick Matuchin'e yenilince, sıkletinde 5. sırayı aldı.

Şampiyonanın son gününde, ilk turu maç yapmadan geçecek olan Türk Milli Takımı'ndan 50 kiloda Ahmet Peker, 2. turda Gürcü Lasha Lomtadze, 60 kiloda Şenol Çalık, İtalyan Vincenzo Rizzotto, 74 kiloda Musa Gürbüz, Bulgar Milan Blagoev ve 96 kiloda da Mustafa Özdemir, Gürcü Elizbar Odikadze ile mücadele edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*