Güreşte Şeref Eroğlu elendi

Güreşte Şeref Eroğlu elendi.19406
  • Giriş : 13.08.2008 / 08:24:00

Sporcularımızın tel tel döktüldüğü olimpiyatlarda atletlerimizle birlikte en büyük madaya umudumuz olan güreşçiler de kötü başladı. Şeref Eroğlu ilk maçında elendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda bugün mindere çıkan Türk güreşçiler de beklenen performansı ortaya koyamadı. 66 kiloda Şeref Eroğlu ve 74 kiloda Şeref Tüfenk, daha ilk müsabakalarında rakiplerine yenilerek elendiler.

66 kiloda Avrupa ve Dünya Şampiyonu, 2004 Atina Olimpiyatları ikincisi Şeref Eroğlu, ilk turu maç yapmadan geçti. 2. turda Dünya Şampiyonu Bulgar Nikolay Gergov ile karşılaşan Eroğlu, 1-1 sonuçlanan ilk periyotu, son teknik puanı rakibi aldığı için yitirdi. 2. periyotu da 2-1'lik skorla Bulgar güreşçi kazanınca, Şeref Eroğlu karşılaşmadan 2-0 yenik ayrıldı.

Şeref Eroğlu'nu yenen Bulgar güreşçi, 3. turda Rus Sergey Kovalenko'yu da yenmesine karşın, yarı final müsabakasında Kırgız Kanatbek Begaliev'e yenildi. Böylece Eroğlu, repesajda mücadele etme şansını da kaybetti.

74 kiloda Avrupa ikincisi Şeref Tüfenk de ilk turda Azeri Ilgar Abdulov karşısında son derece kötü bir müsabaka çıkardı. Her iki periyotu 2-1'lik skorlarla geride tamamlayan Şeref Tüfenk, müsabakayı da 2-0 yitirdi.

Tüfenk de Azeri sporcunun 2. turda Rus Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Varteres Samurgashev'e yenilmesiyle oyunlara veda etti.

Grekoromen güreş müsabakaları yarın tamamlanırken, Türkiye'den 3 sporcu mindere çıkacak. 84 kiloda Nazmi Avluca, 96 kiloda Mehmet Özal ve 120 kiloda Rıza Kayaalp madalya mücadelesi verecekler.

OKÇUMUZ DA HEDEFİ TAM VURAMADI

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda okçulukta erkekler olimpik yay elemelerinde mücadele eden Yusuf Göktuğ Ergin, 2. turda elenerek oyunlara veda etti.

Olimpiyat Okçuluk Alanı'ndaki oyunların okçuluk müsabakalarının 5. gününde, erkekler eleme müsabakalarına başlandı.

Erkeklerdeki tek Türk sporcu olan Yusuf Göktuğ Ergin, ilk turda Portekizli rakibi Nuno Pombo'yu 106-103 yenerek tur atlamasına karşın, 2. turda bu dalın iddialı isimlerinden Güney Koreli Lee Chang Hwan'a 117-109 yenilerek elenmekten kurtulamadı. Güney Koreli sporcu, bu müsabakadaki 117 puanlık derecesiyle yeni bir olimpiyat rekoru da kırmış oldu.

Böylece Türkiye, oyunlarda okçuluk dalındaki müsabakalarını da tamamlamış oldu.

Okçulukta yarın bayanlar olimpik yayda final müsabakaları yapılarak madalyalar sahiplerini bulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*