Gürltüye dur dedi

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümeni'nde alınan karara göre, İstanbul sınırları içinde açık mekânlarda müzik yayınına sınır getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümeni'nde alınan karara göre, İstanbul sınırları içinde açık mekânlarda müzik yayını yapan eğlence yerlerinde cuma ve cumartesi günleri saat 01.00'den, diğer günlerde de saat 24.00'ten sonra müzik yayını yapılamayacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden dün yapılan açıklamada, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın, "Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği"nin uygulanması konularında belediyeye yetki devri yaptığı belirtildi.
Eğlence yerlerinden kaynaklanan gürültü kirliliğinin kişilerin beden ve ruh sağlığının bozulmasına neden olduğu kaydedilen açıklamada, Belediye Encümeni'nin, İstanbul Valiliği İl Çevre Müdürlüğü'nün tespitleri doğrultusunda 3 Ağustos'ta yaptığı toplantı sonrası şu kararları aldığı bildirildi:

İstanbul sınırları içinde açık mekânlarda canlı ve/veya müzik cihazlarıyla müzik yayını yapan eğlence yerlerinde cuma ve cumartesi günlerinde saat 01.00'den, diğer günlerde ise 24.00'ten sonra müzik yayını yapılmasının yasaklanmasına, kapanış saatlerinin bu şekilde belirlenmesine;
Belgelerinde yazılı kurallar ve çalışma saatlerine göre kapalı alanlarda müzik yayını yapan Turizm İşletme Belgeli müesseselerin yönetmelikte belirtilen sınırlamalara uymalarına, belgelerinde yazılı kapalı alanlar dışında açık alanlarda (bahçe, teras vb.) müzik yayını yapıldığı takdirde 1. maddede belirtilen saatlere uymalarına;
Yerleşim alanlarında 1. maddede yazılı saatlerden sonra açık hava etkinliklerinin (konser, gösteri, miting, tören, festival, düğün vb.) yapılmamasına, toplantıya katılanların oybirliği ile karar verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious