Gürtuna 100 bin dolarlık reklam yaptı

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Türkiye günlerdir Ali Müfit Gürtuna'nın parti kurma hazırlıklarını izliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kamuoyu belediyeyi bıraktıktan sonra iş yapmayan Gürtuna'nın para kaynağını merak ediyordu. Takvim gazetesi muhabiri Gürtuna'ya, "Kaç para harcadınız, kaynağınız ne?" diye sordu. Aldığı cevap: "100 bin dolar harcadım. Sponsorlar karşıladı" oldu.

Ali Müfit Gürtuna, kuracağı yeni parti için sarf ettiği reklam parasını açıkladı: 100 bin dolar harcadık. Parayı sponsorlarımız karşıladı.

Türkiye, günlerdir Ali Müfit Gürtuna'nın parti kurma hazırlıklarını izliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Müfit Gürtuna, televizyonlara ve gazetelere verdiği reklamlarla, halkı, partiyi beraber kurup, ismini de birlikte bulmaya davet ediyor.

Halk kaynağı merak ediyor

Kamuoyu ise, belediye başkanlığını bıraktıktan sonra herhangi bir iş yapmayan Gürtuna'nın harcamalarının kaynağını merak ediyor. Gürtuna'ya, "Kaç para harcadınız, kaynağınız ne?" diye sorduk. Cevabı, "Sadece 100 bin dolar harcadım. Pahalı mecraları kullanmadık. Sponsorlar karşıladı" şeklinde oldu.

On binlerce isim önerisi

Gürtuna'nın bu açıklamasının matematik ve etik olarak çok tartışılacağı kesin. Peki parti kurma çalışmaları nasıl gidiyor? Gürtuna, halktan on binlerce isim önerisi geldiğini söylüyor. Turkuaz Hareketi'nin reklam kampanyası bu hafta da devam edecek. Sonra, anket internet ortamına taşınacak.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious