Güven ne zaman tesis edilir?

Güven ne zaman tesis edilir?.22411
  • Giriş : 07.10.2008 / 10:59:00

Para piyasalarındaki panik havası bir türlü bitmiyor.Tera Menkul Kıymetler Stratejisti Ersagun Şimşek özellikle küçük yatırımcıları dikkatli olması için uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünya piyasaları kredi krizini çözmek için hükümetler tarafından alınan acil önlemlere ve kurtarma planlarına hiç aldırış etmiyor.

Panik havası bir nevi “herşeyi satalım, ne pahasına olursa olsun” moduna döndü. İMKB de dünya çapındaki bu satış dalgasından nasibini alıyor ve endeks dün %8.6 değer kaybederek günü 31,574 seviyesinden kapattı. Son satışların irrasyonel, tahmin edilmesi güç ve daha ziyade temel analizle değil de sadece “davranışsal finans” kavramıyla açıklanabileceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla, düşen fiyatlara rağmen önümüzde olan fırsatları konuşmak için henüz çok erken. Öncelikle yatırımcıların güvenlerini tekrar kazanmaları gerekiyor ve bu zaman alacak. Ancak panik havasının artık kalkacağını düşünüyoruz. Avustralya MB'sı faizleri indirdi ve bu sabah Asya borsaları bu haberle yukarı doğru hareketler yapmaya başladı. Ayrıca piyasa bu faiz indiriminin diğer MB'ları tarafından takip edilebileceği konuşuluyor. Cuma günü yapılacak G-7 zirvesinden de ek acil önlemler çıkabilir. Piyasaları saran sis dağılana kadar temkinli kalmaya devam edilmesini öneriyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*