"Güven Timleri" ve "Yıldırım Ekipleri" göreve başlıyor

  • Giriş : 31.05.2007 / 10:57:00

Suçla mücadele etmek için kurulan "GüvenTimleri" ve "Yıldırım Ekipleri" göreve başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kapkaç, hırsızlık, yankesicilik, gibi suçlarla mücadele etmek için kurulan "GüvenTimleri" ve "Yıldırım Ekipleri" bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğünde yapılacak törenle göreve başlayacak. Özellikle vatandaşın arasına karışarak işlenen suçları anında "Yıldırım Ekiplerine" bilrirecek olan "GüvenTimleri" giyidikleri işportacı, belediye işcisi, tinerci gibi kıyafetlerle ilgi odağı oldu.
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kurulacağı geçtiğimiz hatalarda açıklanan "GüvenTimleri" ve "Yıldırım Ekipleri" sokağa çıkıyor. Polis sorumluluk alanında olan yağma, kapkaç, yankesicilik, dolandırıcılık, oto hırsızlığı, otodan hırsızlık ve benzeri mala karşı işlenen suçlar olmak üzere kamu düzeni ve güvenliğini olumsuz yönde etkileyen asayiş suçlarıyla mücadele etmek amacıyla kurulan " GüvenTimleri" ve "Yıldırım Ekipleri" için yapılacak törene İçişleri Bakanı Osman Güneş ve İstanbul Valisi Muammer Güler, Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi üzerinde bulunan yerleşkesine geldi.

Bu arada tören için Emniyet'in bahçesinde yerlerini alan "GüvenTimleri" ve "Yıldırım Ekipleri" ilginç görüntüler oluşturdu. Vatandaşın arasına karışarak meydana gelen suçları anında yıldırım ekiplerine bildirmekle görevli olacak olan " GüvenTimleri" giydikleri kıyafetlerle dikkat çekti. Nerede ise sokakta bulunan her çeşit işportacının kıyafetini giyen, belediye işçisi, çöpçü ve motorlu kurye kılığına giren "GüvenTimleri" her an vatandaşın arasında olacak ve suçluların tespitinde ve suça anında mudahale etmede önemli görevi yerine getirecek.

Bünyamin Demirkan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious