Güvenç Kurtar'ın istifa gerekçesi

Güvenç Kurtar'ın istifa gerekçesi.11603
  • Giriş : 24.12.2008 / 18:01:00

Bursaspor'da teknik direktörlük görevinden istifa eden Güvenç Kurtar, bir basın toplantısı düzenleyerek yeşil-beyazlı kulüpteki görevinden neden istifa ettiğini açıkladı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursaspor'da teknik direktörlük görevinden istifa eden Güvenç Kurtar, ''Bazı taraftar gruplarıyla kimyamız tutmadı. O yüzden istifa ettim'' dedi.

Kurtar, düzenlediği basın toplantısında, daha önce formasını da giydiği Bursaspor'a isteyerek geldiğini, hatta başkan İbrahim Yazıcı'nın kendisini çağırması üzerine gece saat 02.00'de anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Göreve geldiğinde son 3 maçını kaybeden Bursaspor'u psikolojik ve fiziksel olarak çökmüş halde bulduğunu dile getiren Kurtar, takımı toparlamayı başardığını, görev süresi içinde Bursaspor'un Fortis Türkiye Kupası'nda çeyrek finale kalmayı garantilediğini bildirdi.

Kurtar, sakat ve cezalı futbolcuların çok olmasının hem kendisi hem de takım için şanssızlık olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

''Benim yönetimiminde Bursaspor, 40 yılda sadece 7 kez yenebildiği Trabzonspor'u, hem de rakip lider durumda iken, tüm olumsuzluklara karşın yenmeyi başardı. Bazı taraftar gruplarıyla kimyamız tutmadı. O yüzden istifa ettim. Kulübün selameti açısından bu kararı aldım. Bugüne kadar bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

Sonuçta biz futbolun içinde olan insanlarız. Daha önce formasını giydiğim Bursaspor'da çalıştığım için çok mutluyum. İnşallah ileride yollarımız yeniden kesişir.''

Bir gazetecinin, ''İstifa gerekçenizi sadece taraftara mı bağlıyorsunuz?'' sorusuna Kurtar, ''Çok fazla konuşmak istemiyorum. İstifa etmeyi Gaziantepspor maçı öncesi kafama koymuştum ama terbiyemiz gereği takımı bu karşılaşmaya hazırladık ve çıkardık'' yanıtını verdi.

Kurtar, toplantının ardından salondan ayrılırken gazetecilerin fotoğrafını çektiklerini görmesi üzerine, ''Tesislerde daha işim var. Yani hemen gitmiyorum ama sizin için gider gibi yapabilirim'' diyerek tesislerden çıktı ve arabasına biner gibi yapıp gazetecilere poz verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*