Güveneroğlu: Ligin dengesi bozuldu

Güveneroğlu: Ligin dengesi bozuldu.13516
  • Giriş : 28.05.2009 / 10:51:00

Gençlerbirliği Yardımcı Antrenörü Ulvi Güveneroğlu, uzun yıllar ligde şampiyonun da küme düşecek takımın da son haftaya kaldığı bir çekişmeyi görmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Ulvi Güveneroğlu, bu sezon Süper Lig'in dengesinin bozulduğunu belirterek, ''Ligin hem üstünde, hem de altında yer alan takımların inişli, çıkışlı bir performans sergilemesi, bu sezon için ligin dengesini bozdu. Mesela son sırada yer alan Kocaelispor'un, Galatasaray'ı 5-2 gibi farklı bir skorla mağlup ederek, şampiyonluk yarışından uzaklaştırması ligin rengini ve dengesini bozan unsurlardan birisidir'' dedi.

Güveneroğlu, Gençlerbirliği'nin kümede kalma mücadelesinin son haftaya kadar sürmesinin, ellerindeki kadronun kötü olduğu anlamında algılanmaması gerektiğini ifade ederek, ''Aksine Gençlerbirliği'nin iyi bir kadrosu var. Ben inanıyorum ki bu kadro zamanla çok iyi yerlere gelecektir. Ancak bu sezon ligin inişli, çıkışlı bir grafik çizmesi ve takım içerisinde adaptasyonu yeteri kadar sağlayamayışımız nedeniyle bu duruma geldik. Gelecek birkaç yıl içerisinde 3-4 seneye damgasını vuracak bir iskelet kadroya sahibiz. Bu sezon kümede kalma barajının bu kadar yükselmesinin nedeni ise ligin dibinde yer alan takımların, şampiyonluk adayı takımları yenmesi'' diye konuştu.

-SAKATLIKLARIN NEDENİ 19 MAYIS-

Birçok futbolcularının sık sakatlık yaşaması nedeniyle kadro kurmakta zorluk çektiklerini vurgulayan Güveneroğlu, şöyle konuştu:

''Bu sezon birçok futbolcumuzun sakatlanmasının sebebinin 19 Mayıs Stadı'nın zemini olduğunu biliyorum. Ancak tüm sakatlıkları da bu zemine bağlamamak lazım. Yine de sporcuların sağlığı açısından suni çim olan zeminin değiştirilmesinin gerekli olduğunu söyleyebilirim.''

-KADRODA BÜYÜK ÇAPLI REVİZYON PLANI-

Ulvi Güveneroğlu, son 2 sezondur Gençlerbirliği'nin içinde bulunduğu durumu hak etmediğini bildirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Artık bu takımın bu tür sıkıntıları yaşamaması gerekiyor. Şayet biz göreve devam edecek olursak, kadroda bayağı bir değişiklik yaparak, Gençlerbirliği'ni özlenen başarılı günlerine kavuşturmayı istiyoruz. Çünkü bu kulüp hem maddi, hem altyapı bakımından birçok kulübün gıptayla baktığı bir konumda bulunuyor. Bulunduğu konum itibariyle aynı sıkıntılar her sene, her sene yaşanırsa, bir şeyler yanlış gidiyor demektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*