Güvenlik ayılarla sağlanacak

Güvenlik ayılarla sağlanacak.29298
  • Giriş : 06.05.2008 / 19:17:00
  • Güncelleme : 06.05.2008 / 19:07:49

Amerika'da hapishanelerin güvenliğinin boz ayılarla sağlanması düşünülüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hapishaneden firarları önlemek için görevliler ilginç bir yol denemeye hazırlanıyor. Güvenlikten yakınan görevlilier, çareyi vahşi ayılarda arıyor. "Çevrede ayıların yaşaması, mahkumları korkutacaktır" diyorlar.

Güvenlik görevlileri ayıları ormanlık alanda tutmak için vahşi yaşam dernekleri ve uzmanları ile işbirliğine gideceklerini söylüyorlar.

Louisiana Devlet hapishanesinde görevli Burl Cain bu fikri desteklediğini belirtiyor ve "Artık kimse karanlıkta kaçmaya çalışamaz, çünkü siyah ayıların nerede olduğunu bilemez. Üstelik bu normal gardiyanlardan daha pahalıya da gelmez" diyor.

Bu konunun gündeme gelmesi, geçtiğimiz cuma günü New Orleans'taki hapishanenin yakınlarında boz ayıların ayak izlerine rastlanmasıyla oldu. Ayak izlerini ölçen uzmanlar çevrede en az 8 ila 10 ayının dolaştığını belirlediler.

Hapishanelerin vahşi hayvanlarla çevrelenip güvenliğinin sağlanması Angola'da uygulanıyor. Oradaki hapishanelerin vahşi timsahlar, zehirli yılanlar ve vahşi domuzlarla dolu arazilere kurulduğu bildiriliyor.

H2

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious