Güvenlik güçleri 79 kaçak yakaladı

Güvenlik güçleri 79 kaçak yakaladı.21555
  • Giriş : 04.07.2008 / 13:35:00

Güvenlik güçleri, yurt içinde ve sınırlarda dün ve önceki gün gerçekleştirdikleri operasyonlarda, 79 kaçak ve bu kişilerle bağlantılı 6 kişiyi yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki yasa dışı sınır geçişlerine ilişkin duyuruya göre, önleyici kolluk kuvvetlerince dün İstanbul ve Şanlıurfa il merkezlerinde yapılan kontrollerde, Türkiye'de bulunması için yasal gerekleri karşılamayan 3 Irak ve 1 Türkmenistan uyruklu kaçak yakalandı.

Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı olarak geçmeye çalışan 5 Burma uyruklu, Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı olarak geçen 2 Filistin uyruklu, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı olarak geçmeye çalışan 1 Türk vatandaşı ile Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı olarak geçen 3 Somali ve 1 Eritre uyruklu kaçak da dün yakalandı.

Güvenlik güçleri dün ve önceki gün ayrıca, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı olarak geçmeye çalışan 34 Burma, 18 Irak, 6 Gürcistan, 4 Pakistan, 1 Filistin uyruklu toplam 63 kaçak ve bu kaçaklarla bağlantılı 6 Türk vatandaşını da yakaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious