Güvenlik güçleri 79 kaçak yakaladı

Güvenlik güçleri 79 kaçak yakaladı.21555
  • Giriş : 04.07.2008 / 13:35:00

Güvenlik güçleri, yurt içinde ve sınırlarda dün ve önceki gün gerçekleştirdikleri operasyonlarda, 79 kaçak ve bu kişilerle bağlantılı 6 kişiyi yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki yasa dışı sınır geçişlerine ilişkin duyuruya göre, önleyici kolluk kuvvetlerince dün İstanbul ve Şanlıurfa il merkezlerinde yapılan kontrollerde, Türkiye'de bulunması için yasal gerekleri karşılamayan 3 Irak ve 1 Türkmenistan uyruklu kaçak yakalandı.

Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı olarak geçmeye çalışan 5 Burma uyruklu, Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı olarak geçen 2 Filistin uyruklu, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı olarak geçmeye çalışan 1 Türk vatandaşı ile Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı olarak geçen 3 Somali ve 1 Eritre uyruklu kaçak da dün yakalandı.

Güvenlik güçleri dün ve önceki gün ayrıca, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı olarak geçmeye çalışan 34 Burma, 18 Irak, 6 Gürcistan, 4 Pakistan, 1 Filistin uyruklu toplam 63 kaçak ve bu kaçaklarla bağlantılı 6 Türk vatandaşını da yakaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious