Güvenlik önlemleri dört dörtlük

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Fener Rum Patrikhanesi'ne beraberinde emniyet müdürleriyle gelen ve incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve beraberindeki emniyet yetkilileri, Papa'nın ziyaret edeceği yerlere gelerek son kontrollerini yaptı. Fener Rum Patrikhanesi'ne de gelerek güvenlik çalışmalarını inceleyen İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, sorumlu müdürlerle kısa bir süre görüştükten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Herşeyin yolunda olduğunu ve güvenlik önlemlerinin dört dörtlük alındığını kaydeden Cerrah, "İstanbul Emniyeti olarak çalışmalarımızı tamamladık. Misafirimizi en güzel şekilde karşılayıp Türk misafirperverliğini en güzel şekilde göstereceğiz. İstanbul halkı ziyaret esnasında bazı yollar trafiğe kapalı olacağı için mümkün olduğunca kendi araçlarını kullanmasın. Toplu taşıma araçlarını kullandıkları takdirde, trafik sıkışıklığı en alt seviyede yaşanacaktır" şeklinde konuştu. İstanbul'da ziyaretle ilgili kaç polisin görev yaptığını açıklamayan Cerrah, "Herhangi bir sayı vermiyorum ama çevre illerden 750 polis takviyesi yapıldı. Ayrıca ziyaret için uzman sivil polisler de ara sokaklarda görev yapacak. Heran bir sivil polisle karşılaşmanız mümkün" diye konuştu.

Bu arada İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah Patrikhanenin bulunuduğu caddedeki esnafları da ziyaret ederek ayak üstü sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious