Güvenoyu'na ilk tepkiler

Güvenoyu'na ilk tepkiler.8850
  • Giriş : 05.09.2007 / 17:32:00

Bahçeli, ''60. Hükümeti güvenoyu almıştır. Başarılar diliyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Genel Kurulunda 60. Hükümetle ilgili yapılan güven oylamasını sonuna kadar izleyen Bahçeli, çıkışta gazetecilerin sorusunu yanıtladı. Bahçeli, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. Hükümeti güvenoyu almıştır. Başarılar diliyoruz'' dedi.

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, kuliste gazetecilerle yaptığı sohbette, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün verdiği resmi kabule ilişkin bir soru üzerine, Gül ile özel sohbet etme imkanı bulamadığını, ancak kendisine ''hayırlı olsun ve başarı dileklerini'' ilettiklerini söyledi.

TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün TBMM Başkanı Köksal Toptan'a yaptığı iadeyi ziyareti son dakikada öğrendiklerini bildirdi. Mumcu, Gül'ün Meclis Başkanlık Divanını ziyaret etme ihtimali söylenince şaşırdıklarını ifade ederek, ''Sayın Cumhurbaşkanı Gül dün gelebilirdi. Bugün Çankaya Köşkü'nde ev sahibi olarak davet veriyor. Davetinden 1 saat önce gelmesi garip değil mi?'' diye konuştu.

ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün verdiği kabulün, ''samimi ve sıcak bir ortamda geçtiğini'' söyledi.

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer zamanında Çankaya Köşkü'ne hiç davet edilmediklerini ifade eden Uras, ''Sayın Gül ile birlikte yeniden Çankaya'ya girmiş olduk'' dedi.

Eşsiz olması nedeniyle resmi kabule az sayıda kadının katıldığını dile getiren Uras, ''Cumhurbaşkanı'nın kabulü, erkeklerin dünyası gibiydi'' diye espri yaptı.

-MAKAMA BİNDİ GENÇLERDEN FIRÇA YEDİ-

Uras, geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanında, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile karşılaştıklarını, Çubukçu'ya Taksim'e gideceğini söyleyince, makam arabasına davet ettiğini belirterek, ''Makam arabasından indiğimde gençler hemen etrafımı çevirdi. 'Sayın Uras, daha ilk günlerde makam arabasına biniyorsunuz, korumalarla geziyorsunuz' diye sitemde bulundular. Cumhurbaşkanı Gül'ün verdiği resepsiyonda Çubukçu'ya 'Sizin yüzünüzden gençlerden fırça yedim' dedim'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious