Güvercin pislemesin diye nöbet başladı!

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Eskişehir'de, parktaki havuzu boyayan görevliler güvercinlerin pislememesi için nöbete başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Havaların ısınmasıyla birlikte Eskişehir'de belediyeler parklarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi de Reşadiye Parkı'nda temizlik ve boyama çalışmalarını bitirdi. Parkta bulunan havuzu temizledikten sonra güzelce boyayan görevliler şimdi de güvercin nöbetine başladı. Güvercinlerin havuzun üzerine konarak pislemelerini engellemeye çalışan bir görevli, gün boyu nöbet tutuyor.

Havuzun etrafına dikilen sopalara da poşetler bağlanarak kuşların havuza konmaları engellenmeye çalışılıyor. Şehrin merkezi noktasında bulunan ve oldukça yoğun olan park çok sayıda güvercinin de mekanı. Belediyenin parkı kirlettiği gerekçesiyle kuşlara yem atılmasını yasakladığı parkta birçok vatandaş bu yasağa uymuyor. Parkta nöbet tutan görevli hem havuzun üzerine konan güvercinleri hemen uzaklaştırırken hem de kuşlara yem atmak isteyen vatandaşları uyarıyor. Ancak görevli vatandaşların uyarıları dikkate almamalarından dertli.

Belediye yetkilileri de, yem atılması nedeniyle çok sayıda güvercinin parkı doldurduğunu, bu nedenle de parkın kısa sürede kirlendiğini belirtiyor. Parka gelen vatandaşların temiz bir ortamda dinlenmelerini sağlamak amacıyla yem atmanın yasaklandığını ifade eden yetkililer, "Uyarılara rağmen birçok vatandaş kuşlara yem atmaya devam ediyor. Reşadiye Parkındaki havuz yeni boyandı. Gerekli tedbirleri almazsak güvercinler bir kaç gün içerisinde havuzu pisletiyor." diye konuşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious