Güvercin yüzünden öldürüldü

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Adana’da Şaban Ölker (41), güvercinin kanadını çekip koparttığı için tartıştığı arkadaşı Adnan Sezgin (36) tarafından dövüldükten sonra gittiği evinde öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ölker, önceki gün güvercinlerini beslediği Dilberler Sekisi’ndeki zeytinliğine gitti. Ölker, bir güvercinin kanatlarının çekilerek kopartıldığını görünce arkadaşı Adnan Sezgin ile tartıştı. Tartışma sırasında Sezgin, sert bir yumrukla Ölker’i yere yıktı. Akşam eve geldiğinde, eşi 31 yaşındaki Nurhan’a, arkadaşı Sezgin'le güvercin yüzünden tartıştıklarını ve kendisini yumrukladığını söyleyen Şaban Ölker, sabah yatağında ölü bulundu.

Ölker'in ailesinin şikayeti üzerine Sezgin gözaltına alındı. Yüzünde darp izlerine rastlanan Şaban Ölker'in cesedi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı.

Eşinin dövülerek öldürüldüğünü iddia eden Nurhan Ölker, karakolda ifade verdi. Acılı kadın, “Eşim daha önce kalp ameliyatı olmuştu. Ölmeden bir gün önce yüzü morarmış olarak eve geldi. Morali de bozuktu. Ne olduğunu sorduğumda güvercin yüzünden arkadaşı Adnan ile tartıştıklarını, Adnan’ın kendisini yumrukladığını söyledi. Hiç hali yoktu. Hemen yattı, sabah yatağında ölü buldum. Adnan, eşimi döverek öldürdü” diyerek ağladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious