Guyana'da katliam

Guyana'da katliam.12548
  • Giriş : 26.01.2008 / 18:19:00

Bir köye baskın düzenleyen silahlı kişiler 11 kişiyi öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Güney Amerika ülkelerinden Guyana’da bir köye baskın , düzenleyen silahlı kişiler aralarında 3 çocuğun bulunduğu toplam 11 kişiyi öldürdü.

Guyana’da, bugün önce başkent Georgetown’da polis karargahına saldırı düzenlendiği, bu olayın ardından da Georgetown’a 11 kilometre uzaklıktaki Lusignan sahil köyüne saldırıldığı ve burada çocuklar dahil 11 kişinin öldürüldüğü kaydedildi.

Devlet Başkanı Bharrat Jagdeo, güvenlik yetkilileri ve askerlerle yapacağı toplantıdan önce, saldırıya, "Bunu insanlar yapmış olamaz" diyerek tepki gösterdi. Jagdeo, ilerleyen saatlerde köye giderek kurbanların aileleriyle görüşeceğini belirtti.

Polis ve hükümet görevlileri, saldırının ardında eski Guyanalı asker Rondell Rawlins’in liderlik ettiği bir suç çetesinin olduğuna inanıyor.

Rawlins, güvenlik güçlerinin 18 yaşındaki hamile kız arkadaşını kaçırdığını öne sürüyor ve arkadaşı bulununcaya kadar saldırılar düzenleyeceğini söylüyor.

2002 yılından beri suç örgütü liderliği yapan Rawlins, 2006 yılında Tarım Bakanı Satyahedo Sawh’ın öldürülmesinden de sorumlu tutuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious