Güzel; 'Fehmi Koru halt etmiş!'

Güzel; 'Fehmi Koru halt etmiş!'.10809
  • Giriş : 15.11.2008 / 23:38:00

Hasan Celal Güzel, Fehmi Koru'nun Başbakan için söylediği ‘Obama gibi geldi, Bush gibi gitti’ sözüne sert çıkarak ' Koru halt etmiş' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Radikal Gazetesi yazarı Hasan Celal Güzel, Yeni Şafak Gazetesi yazarı Fehmi Koru'nun, Başbakan Erdoğan için söylediği 'Obama gibi geldi, Bush gibi gitti' sözüne sert çıkarak, 'Fehmi Koru halt etmiş. Bu son söyledikleri resmen saçma sapan bir ifadedir. Obama ile Başbakan'ın ne alakası var.' diye konuştu.

Moral FM'de 14 Kasım 2008 Cuma gecesi yayınlanan, Haluk İmamoğlu ve Safa Mürsel'in sunduğu Panorama programına katılan Hasan Celal Güzel, Başbakan Erdoğan'ın Güneydoğu politikasının son derece doğru olduğunu vurguladı. CHP ve MHP'ye de sert çıkan Güzel, 'Devleti korumak sadece tek bir partinin görevi değildir' ifadesini kullanarak diğer partilerinde doğuya gitmesi gerektiğini kaydetti. DTP için terör örgütü PKK tarafından kurulan parti ifadesini kullanan Güzel, DTP'lilerin Başbakan'ın sözünü çarpıttıklarını kaydetti. Güzel şunları söyledi:

GÜNEYDOĞU POLİTİKASINI DOĞRU BULUYORUM

Başbakan'ın Güneydoğu politikasını son derece doğru buluyorum ve de destekliyorum. Son 15 günde bir takım kendisini destekleyen isimlerinde hakkındaki ithamlarında son derece yanlış buluyorum. Acaba ben mi yanılıyorum diye son 15 gün içinde tüm gazete arşivlerini gözden geçirdim. Daha önceki politikasından ayrımladığını ve aksine Hakkâri'de ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalmış olmasına rağmen hala demokratik çözümlerden demokrasiden bahsetmiş olduğunu gördüm.

MAKSADINI AŞAN İKİ SÖZÜ VAR

Başbakan'ın fevri huyunu biliyoruz zaten. Maksadını aşan iki söz var. İkisinde de kastı o değil. Biraz insaf sahibi olan herkesin bunu bilmesi lazım. Bunlarda ilki 'Ya sev ve ya tek' olarak kullanılan ve bir zamanlar ülkü ocaklarını kullandığı ama şimdi MHP'nin bile kullanmadığı son derece yanlış bir ifadeyi hiçbir zaman kullanmamış ve kullanamazda. Buna karşı olduğunu her zaman söylemiş ve söylüyor da. Başbakanın söylediği Türkiye'yi kana bulayan ve Türkiye'de her türlü terör eylemi yapan bir avuç teröristtir. Pompalı tüfek ise başlı başına bir saçmalık. Bir başbakanın kendi vatandaşına 'git pompalı tüfekleri alda git teröriste karşı ateş et' dememiştir. Başbakan da bunu kastetmemiştir. Bu tip gösterilerin bir takım sabırsızlıklara sebep olacağını bununda tehlikeli olacağını söylemiştir. Bu iki lafın dışında Başbakan'ın Kürt politikasını değiştirecek herhangi bir farklılığı yoktur.

DTP'NİN OYLARI AZALMIŞTIR

Başbakan, bu ülkenin Başbakan'ı olarak DTP ve PKK'nın kurtarılmış bölge olarak ilan ettiği ve buralara kimsenin gelemeyeceğini söylediği Tunceli ve Hakkari gibi yerlere gidecektir. Oralara insanlara hizmet için gitmiştir. Terör örgütü PKK tarafından kurulun bir DTP'nin bunu saptırması ve Başbakan'ın demokrasiden ve demokratik çözümden ayrıldığını ve bir takım darbeci güçlerle bir arada bulunduğunu söylemesi tamamen yalandır, sartırmadır. Zeytinyağı gibi suyun yüzüne çıkmasıdır. Ve açıkça söyleyeyim yüzsüzlüktür, Utanmazlıktır. Buna bir takım köşe yazarlarının da katılmasını esefle karşılıyorum. Sayın Başbakan elbette güvenlik tedbirleri alacak. Kepenkler kapatılıyor. Taşlar atılıyor. Bunu sadece demokrasiyle halledemezsiniz. 12 milyar dolarlık bir proje başlatıldı. Türkiye tarihinde bir ilktir. Güneydoğu'da DTP-PKK'nın oyları azalmaktadır. Orda zorbalıkla tehditle her türlü hilekârlıkla aldıkları oyları yarı yarıya inmektedir. Şimdi bu mali seçimlerde de aynı durum olursa siz halkın tutmadığı insanlarsınız diyeceklerdir.

NE İSA'YA NE DE MUSA'YA YARANDI

Bir yandan Sayın Başbakan askerin yanında sertlik yanlısı ve demokrasiden uzaklaşan bir politika kabul edildi diye en yakınları tarafından tenkit edilirken diğer yandan CHP ve MHP'liler tarafından PKK'yla iş birlikçi olmakla suçlanıyor. Ne İsa'ya ne Musa'ya yaranıyor. Eğer PKK'yla işbirlikçi olsa PKK bölgede onu desteklemez miydi? Sayın Başbakan dengeyi tutturmuştur. Niye diğer partiler oraya gitmiyorlar. CHP, MHP nerede? TBMM'de grubu bulunan partilerin oraya gitmesi lazım.

FEHMİ KORU HALT ETMİŞTİR

Başbakan Erdoğan için 'Obama gibi geldi Bush gibi gitti' sözünü söyleyen Fehmi Koru için Hasan Celal Güzel 'Kusura bakmasın ama Fehmi Koru halt etmiştir. Hiçbir şekilde tasvip etmiyorum' dedi. Güzel sözlerine şöyle devam etti: Fehmi Koru, şüphesiz benim dostum. İyi bir gazetecidir. Ama bu son söyledikleri resmen saçma sapan bir ifadedir. Obama ile Başbakan'ın ne alakası var. Üstelik Sayın Başbakan şu anki politikasıyla alkışlanan mevkiindedir. Bu şekildeki tenkitlere maruz kalmamalıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*