Güzel şeyler de oluyor!

Güzel şeyler de oluyor!.12240
  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Güney Kore'nin Daegu şehrinde 67 ülkenin katılımıyla yapılan 38. Uluslararası Kimya Olimpiyatları (ICHO)'nda Türkiye büyük bir başarıya imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk öğrenciler yarışmada 1 altın, 3 bronz ve yarışmaya katılan 268 kişi arasından üç kişiye verilen Strong Korea özel ödülü ile büyük bir başarıya imza attı.
Olimpiyatta Özel Yamanlar Fen Lisesi öğrencilerinden Hande Boyacı altın madalya ve Strong Korea özel ödülünü kazanırken, yine aynı okulun öğrencisi Ahmet Selimhan bronz madalya kazandı. Yarışmada ayrıca Özel Samanyolu Fen Lisesi öğrencisi Yunus Emre Şentürk ile İzmir Fen Lisesi öğrencisi İlham Hakimsan bronz madalya kazandı. Organiszayonda kapsamında 5 Temmuz'da pratik sınav, 7 Temmuz'da teorik sınav ve 10 Temmuz'da madalya töreni düzenlendi. 5 gün süren yarışmanın ardından öğrenciler organizasyon dahilinde ayrıca Daegu şehrinin tarihi yerlerini gezerek G.Kore'nin tarihi ve kültürünü öğrenme şansını buldu. Daegu'da öğrenim hayatlarına devam eden Türklerden, Hüseyin Yiğit ve Ertuğrul Polat Türkiye'den gelen ekibe Kore ve Daegu şehri hakkında geniş bilgi vererek ülke hakkında izlenimlerini yarışmacı ve öğretmenlerine aktardı. Bir sonraki kimya olimpiyatları Rusya'da yapılacak.

Özel Yamanlar Eğitim Kurumları'nın gerek ulusal gerek uluslararası alanda yapılan yarışmalarda birçok başarıya imza attığını söyleyen Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü M.Mazhar Gülen, ''Okulumuz bu zamana kadar katıldığı organisazyonlarda ülkemizi mükemmel bir şekilde temsil etti. Başarılarımız bundan sonrada devam edecek.'' Gülen ayrıcı, Özel Yamanlar Eğitim Kurumları'nın bu zaman kadar katıldığı Uluslarararası Bilim Olimpiyatları'nda 95 madalyayla ülkemize bu alanda en çok madalya kazandıran okul olduğunu dile getirdi. Okul ayrıca ulusal bazdaki yarışmalarda da 214 madalya kazanarak kalitesini ortaya koydu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious