Güzelsu ve Karaaslan toprağa verildi

Güzelsu ve Karaaslan toprağa verildi.9194
  • Giriş : 13.12.2008 / 15:27:00

Ordu'daki silahlı kavgada ölen yerel televizyon kanalı sahibi Osman Güzelsu (47) ile iş adamı Remzi Karaaslan'ın (50) cenazesi toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki gece Efirli köyünde bir restoranda alacak meselesinden çıkan silahlı kavgada ölen Ordu TV'nin (ORT) sahibi Güzelsu'nun cenazesi ORT binası önüne getirildi. Burada düzenlenen törene Güzelsu'nun yakınları, bazı siyasi partilerin il yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ORT çalışanları katıldı. Güzelsu'nun cenazesi Yeni Mahalle Camii'nde kılınan öğle namazının ardından Gölköy ilçesi Özlü köyünde toprağa verildi.

Remzi Karaaslan'ın cenazesi ise yine Yeni Mahalle'deki İmam Hatip Camii'nde kılınan öğle namazının ardından Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Cenazeye, Karaaslan'ın yakınları, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Belediye Başkan Yardımcısı Birol Yılmaz ile Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı ve vatandaşlar katıldı.

Efirli köyünde bir restoranda alacak meselesinden çıkan silahlı kavgada yerel televizyon kanalı ORT'nin sahibi Osman Güzelsu ile fındık tüccarı olduğu öğrenilen Remzi Karaaslan ölmüş, ORT kameramanı Ergin Tut ise yaralanmıştı.

Olayın ardından yakalanan ölen Remzi Karaaslan'ın oğlu Erdem Karaaslan (31), çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, olayla ilgili olduğu gerekçesiyle 3 kişi de gözaltına alınmıştı.

GÖZALTINA ALINAN ÖLEN İŞ ADAMININ OĞLU TUTUKLANDI, OLAYLA İLGİLİ 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ordu'da, yerel bir televizyon kanalı sahibi ile iş adamının öldürüldüğü olayla ilgili ölen iş adamının oğlu tutuklandı.

Efirli köyünde bir restoranda alacak meselesinden çıkan ve Ordu'da yerel televizyon kanalı ORT'nin sahibi Osman Güzelsu ile fındık tüccarı olduğu öğrenilen Remzi Karaaslan'ın öldürülmesi, kameraman Ergin Tut'un ise ağır yaralanması olayıyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Soruşturma kapsamında Jandarma Komutanlığı ekiplerinin gözaltına aldığı ölen Remzi Karaaslan'ın oğlu Erdem Karaaslan, adliyeye sevk edildi.

Erdem Karaaslan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yetkililer, soruşturma kapsamında olayla ilgili Mustafa Ergün K, Hakan P. ve Damarlı Belediye Başkanı Niyazi Çelenk'in gözaltına alındığını ve soruşturmanın sürdürüldüğünü söylediler.

Bu arada, alacak meselesinden çıkan tartışmada, ORT'nin sahibi Osman Güzelsu ve aynı televizyonda kameraman olarak çalışan Ergin Tut ile iş adamı Remzi Karaaslan'ın birbirlerine ateş ettikleri, saldırının ardından olay yerine gelen Remzi Karaaslan'ın oğlu Erdem Karaaslan'ın ambulansla gelen bir doktor ve 2 hemşirenin müdahale etmek istediği Osman Güzelsu'ya ateş ettiği iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*