Habecilere saldıran belediyeci istifa etti

Habecilere saldıran belediyeci istifa etti.14287
  • Giriş : 15.01.2009 / 13:40:00
  • Güncelleme : 15.01.2009 / 12:53:58

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden istifa... Kanal D haber ekibine saldıran belediye görevlisi istifa etti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Keçiören İlçesi Belediyesi sınırlarının içinde bulunmasına rağmen evinin bulunduğu sokağa Büyükşehir belediyesinin imkanlarıyla asfalt döken Ankara Büyükşehir Belediyesi Asfalt İşleri Koordinatörü Burhan Yazar ve belediye çalışanları, olayı görüntüleyen Kanal D ekibine saldırdı. Kamera ve mikrofonu kıran Yazar ve ekibi, muhabir Gamze Dondurmacı ve kameraman Durak Doğan'ı ise tartakladı.

Keçiören İlçesi Dutluk Mahallesi, Anavatan Caddesi 1070 ile 1072 sokakların kesiştiği noktada oturan Ankara Büyükşehir Belediyesi Asfalt İşleri Koordinatörü Burhan Yazar, ilçe sınırları içerisinde olmasına rağmen Büyükşehir belediyesinin imkanlarıyla evinin bulunduğu sokağı asfaltlattı. Kanal D ekibinden muhabir Gamze Dondurmacı ile kameraman Durak Doğan ise olay yerine giderek haber yapmak istedi. Ancak asfalt çalışmasını yürüten ekip, Kanal D ekibinin çekim yapmasına izin vermedi ve tartışma yaşandı. Bunun üzerine olay yerine polis ekipleri geldi.

KOORDİNATÖR SALDIRDI

Polisin olay yerine gelmesinin ardından Kanal D ekibinin sokaktan çıktığı sırada Ankara Büyükşehir Belediyesi Asfalt İşleri Koordinatörü Burhan Yazar, muhabir ve kameramana saldırdı. Yazar'ın saldırmasının ardından asfalt çalışmasını yapan ekipteki 20 kişi de kameraman ve muhabiri tartaklamaya başladı. Olay sırasında yediği tekmelerden yere düşen muhabir Gamze Dondurmacı'nın elindeki mikrofon kırılırken, omzundan ise yara aldı. Saldırganların arasında kalan muhabir Dondurmacı ve kameraman Doğan, polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Olay sonrası koordinatör Yazar kayıplara karışırken, Kanal D ekibi de polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Daha sonra Adli Tıp Kurumu'na giderek rapor alan Kanal D ekibi, savcılığa da suç duyurusunda bulundu.

BİZİ ÖLDÜRECEKLERDİ

Saldırıya uğrayan muhabir Gamze Dondurmacı, “Biz sadece görevimizi yapmak için oradaydık. Daha çekip yapmadan bize tepki göstermeye başladılar. Yaşanan tartışmanın ardından polis ekipleri olay yerine geldi. Ancak Burhan Yazar ve ekibi polisin yanında bize saldırdı. Polis bile onları durduramadı. 15-20 kişiyle bize saldırdılar. Bayan olmama rağmen tekmelerle saldırdılar. Polis ekipleri müdahale etmeseydi, bizi öldüreceklerdi”

Kanal D ekibine saldırı görevinden etti

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi Asfalt Görevlisi Burhan Yazar'ın, bugün Keçiören'deki asfalt çalışması sırasında Kanal D ekibiyle yaşanan olayın ardından görevinden ayrıldığı” bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinin konuya ilişkin yazılı açıklaması şöyle:

“Bugün Keçiören'de asfalt çalışması sırasında Kanal D ekibiyle yaşanan olayın ardından Büyükşehir Belediyesi Asfalt Görevlisi Burhan Yazar, görevinden istifa etmiş, Büyükşehir Belediyesi ile tüm ilişiğini kesmiştir.”

Keçiören'deki olayda, “Burhan Yazar'ın evinin bulunduğu sokak asfaltlanırken görüntü alan Kanal D ekibinin belediyenin maaşlı elemanlarının saldırısına uğradığı, kameraman Durak Doğan ile muhabir Gamze Dondurmacı'nın tartaklandığı” bildirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*