Haber kupürleri kitap oldu

  • Giriş : 25.06.2006 / 00:00:00

Gazetelerde, dergilerde, internette ki haber sitelerinde yer alan haberlerin kupürleri 300 sayfalık bir kitapta toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Akçay Belediyesi tarafından beldenin kuruluşundan bu yana geçen sürede Akçay ve Belediyesi ile ilgili gazetelerde, dergilerde, internette ki haber sitelerinde yer alan haberlerin kupürleri 300 sayfalık bir kitapta toplandı.

Belediye çalışmaları ve beldenin genel yapısı hakkında çıkan haberlerin yer aldığı haberlerin kupürleri Akçay Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Servisi sorumlusu Öğüt Çelik ve arkadaşlarınca arşivlendi. Önceki gün hizmete açılan yeni belediye binasının açılış töreninde konuklara dağıtılan Basında Akçay Belediyesi isimli haber kupürlerinin yer aldığı 300 sayfalık kitap büyük ilgi gördü.

Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, beldelerinin kurulduğu günden beri basının ilgi odağı olmayı sürdürdüğünü ifade ederek, ”Biz de beldemiz ve belediyemiz ile ilgili basında yer alan olumlu olumsuz tüm haberleri ilk günden beri arşiv yapıyorduk. Biriken haber kupürlerini bir kitapta toplama kararı aldık. Ancak belediyemiz basının o kadar ilgisini çekiyor ki, yapılan haberlerin sayısı bir hayli fazla çıktı. Bunların tümünü kitaba sığdırmamız sözkonusu değildi. İçlerinden büyük bir bölümünü elemek zorunda kaldık. Buna rağmen kitabımız yine de 300 sayfayı buldu. Akçay ile ilgili merak edilen her türlü bilginin yer aldığı haberler bu kitapta belde halkımız ve beldemize gelen tatilcilerimiz ile buluşacak. Kim neyi merak ediyorsa, bu kitapta bulacak. Aynı zamanda bu kitap gelecekte Akçay’ın tarihine ışık tutacak değerli bir arşiv olarak ta kullanılabilecek” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious