Haber-Sen, TRT sınavının iptalini istedi

Haber-Sen, TRT sınavının iptalini istedi.14369
  • Giriş : 03.11.2008 / 12:00:00

Haber-Sen, TRT'nin, merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilecek personel için açtığı sınavın yürütmesinin durdurulması ve iptali için dava açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Haber-Sen Genel Başkanı Ali Yılbaşı, yaptığı yazılı açıklamada, sınavın yardımcı prodüktör, stajyer spiker, stajyer muhabir, stajyer montajcı, kamera asistanı, sesçi, ışıkçı, resim seçici, mühendis unvanlı kadrolara personel alımı için açıldığını hatırlattı.

Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ilk defa kamu hizmetine atanacaklar için yapılan bir sınav olmasına rağmen kurum personeline de bu kadrolara atanabilmek aynı koşulun getirildiğini, bunun hukuka aykırı olduğunu savunan Yılbaşı, ön koşul olarak yalnızca 28–29 Haziran 2008'de yapılan KPSS sınavının aranmasının hukuksuz olduğunu iddia etti.

Sınav başvurusunun yalnızca internet üzerinden yapılmasını eleştiren Yılbaşı, sınavın yalnızca sözlü olarak yapılmasının da yargı yolunu kapattığını kaydetti. Yılbaşı, TRT Yönetim Kurulu'nun 4 Eylül 2008 tarihinde aldığı kararıyla iptal edilen unvanlar için sınav açmasının da hukuka aykırı olduğunu savundu.

TRT yönetimine, sınavla ilgili işlemlerin durdurulması için başvuruda bulunduklarını ancak işlemlerin sürdüğünü ifade eden Yılbaşı, bu nedenlerle sınavla ilgili işlemlerin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle idare mahkemesine dava açtıklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*