Haber-Sen'den TRT yasa tasarısına protesto

Haber-Sen'den TRT yasa tasarısına protesto.27044
  • Giriş : 09.04.2008 / 19:11:00
  • Güncelleme : 09.04.2008 / 18:55:53

KESK'e bağlı Haber-Sen üyesi TRT çalışanları ve sanatçılar, TRT'nin bazı birimlerinin kapatılmasını, öngören yasa tasarısını protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ellerinde pankartlar ve aralarında Safiye Ayla, Muharrem Ertaş, Özay Gönlüm gibi sanatçıların fotoğrafları bulunan grup, TRT İstanbul Radyosu önünde toplandı.

Çeşitli sloganlar atan grup adına basın açıklamasını okuyan Haber-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Demir, 8 Mart'tan beri kamuoyuna, TRT yönetimine ve milletvekillerine "TRT Yasa Tasarısı"nin yanlışlarını ve eksikliklerini anlattıklarını söyledi.

Tasarının alt komisyona gönderilmesinin herkes için yeni bir özeleştiri ve tartışma sürecinin başlaması için önemli bir fırsat olduğunu kaydeden Demir, "Başka bir TRT mümkün, hep birlikte yaratalım" dedi.

Eyleme destek veren Türk Tabipleri Birliği Başkanı Gençay Gürsoy ise birlik olarak uzun zamandan beri sağlık alanındaki kadrolaşmaya karşı mücadele verdiklerini söyledi.

Gürsoy, "TRT Yasa Tasarısı'nın geri çekilmesinin olumlu bir gelişme izlenimi verdiğini, ancak erken sevinilmemesi gerektiğini" belirtti.

Aralarında Belkıs Akkale ve Nevzat Karakış'ın da bulunduğu sanatçılar, eyleme destek verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious