Haberal'a Mesut Yılmaz ziyareti

Haberal'a Mesut Yılmaz ziyareti.8440
  • Giriş : 19.04.2009 / 18:19:00

Eski Başbakan Mesut Yılmaz, hastanede tedavi gören Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı ziyaret etti. Yılmaz, çıkışta yaptığı açıklamada, Ergenekon davasının siyasallaştığı imasında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mesut Yılmaz, saat 14 45'de İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'ne geldi. İçeride 15 dakika kalan Yılmaz, yoğun bakımda tutulan Mehmet Haberal ile görüştü. Yılmaz hastaneden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Savcılıktan aldığı izin doğrultusunda Haberal ile görüşebildiğini anlatan Yılmaz, "Morali çok bozuktu. Sayın Haberal yapılanları hazmedemiyor, bu yaşanılanların kendisine reva görülmesine tepkili. Bunu da doğal karşılıyorum" dedi.

"Türkiye'de yaşananlara akıl sır erdirmek giderek zorlaşıyor" diyen Mesut Yılmaz, "Türkiye'nin en saygın hukukçuları bu davanın siyasallaştığını söylüyorlar. Bir hukuk devleti için yargının siyasallaşmasından daha tehlikeli bir durum düşünemiyorum." şeklinde konuştu. Yılmaz şunları söyledi: "Ben bir siyaset adamıyım. Benim değerlendirmem yanlı olabilir. En tarafsız, en saygın, en itibarlı, benim en muteber gördüğüm hukukçular davanın baştan sona siyasallaştığını söylüyorlar. Onları bu değerlendirmesine daha çok itibar edilmesi lazım. Eğer hakikaten yargı siyasallaştıysa bu Türkiye için çok büyük bir tehlikedir. Bu konuda herkesin meseleye daha sorumlu yaklaşması gerekmekte."

Mehmet Haberal'ın ne zaman çıkacağını soran basın mensuplarına Yılmaz, "Yargı karar verecek" yanıtını verdi. Gazeteciler, Haberal'ın hastaneden ne zaman çıkacağını kastettiklerini söylemesi üzerine, "Ona doktorlar karar verecek. Sanırım bir süre daha burada kalacak." diye konuştu.

Bu arada Mehmet Haberal'ı eski bakan Şükrü Sina Gürel de ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*