Haberal'dan son dakika gelişmesi

Haberal'dan son dakika gelişmesi.11145
  • Giriş : 21.04.2009 / 11:42:00
  • Güncelleme : 21.04.2009 / 11:59:25

Kalp spazmı geçirerek hastaneye kaldırılan Başkent Üniversitesi Rektörü Haberal'a anjiyo yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Prof. Dr. Haberal'ın anjiyosunu İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde Enstitü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansu ile Prof. Dr. Zerrin Yiğit'in de aralarında bulunduğu ekip gerçekleştirdi. Haberal'ın ana kalp damarında tıkanıklık tespit edildi.

Anjiyo sırasında Haberal'ın kalp ana damarlarından birinde spazm tespit edildi ve müdahale edildi. Haberal'a ayrıca bir operasyon yapılıp yapılmayacağı daha sonra açıklanacak. Haberal'ın avukatları daha önce tahliye talebi için hastaneden spazm durumunu belgeleyen bir rapor istemişti. Anjiyoya ilişkin, Haberal'ın doktorları tarafından bir açıklama yapılacağı öğrenildi.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız, dün yaptığı açıklamada Haberal'ın hayati tehlikesinin bulunduğunu belirtmişti. Doktorlar, Haberal'ın iki yıldan beri göğüs ağrısı şikayetinin bulunduğunu belirtmişti.

12. operasyon kapsamında gözaltına alınan ve mahkemece tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderilen Başkent Üniversitesi hastanesi Başhekimi Mehmet Haberal, bir gecesini bile cezaevinde geçirmeden soluğu hastanede aldı. Tutuklanma kararının hemen ardından kalp spazmı geçirdiği iddiasıyla önce Bayrampaşa Devlet Hasatenesi'ne kaldırılan oradan da İstanbul Üniversitesi'ne bağlı Haseki Hastanesi'ne kaldırılan Haberal 4 gündür bu hastanede bulunuyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*