Habercilere saldırmak moda oldu!

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Son zamanlarda habercilere saldırmak adeta moda oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya'da kaçak olduğu ve turizm işletme belgesinin iptal olduğu tartışma konusu olan bir otelin dışarıdan görüntüsünü çekmeye çalışan ART Televizyonu kameramanı tartaklandı. Vücudunun çeşitli yerlerinde darp izine rastlanan kameraman Bilal Güneş, yasal yönden hakkını arayacağını söyledi.
Antalya'da yayın yapan ART Televizyonunda, bir otelin yeni yaptığı binanın kaçak olduğu ve turizm işletme belgesinin iptal olması tartışma konusu oldu. Bunun üzerine ART Televizyonu kameramanı dün otelin bulunduğu yeri dışardan görüntülemeye gitti. Sözkonusu otelin yetkilileri ile görüşemeyen Bilal Güneş, yolda oteli dış görüntüsünü çekmeye başladı. Bu sırada kendini otelin güvenlik görevlisi olarak tanıtan birkaç kişi Güneş'i tartaklamaya başladı. Daha sonra olaya polis müdahale ederek kameraman Güneş ve güvenlik görevlileri bilgilerine başvurulmak üzere karakola getirildi. Adli rapor için gönderilen Güneş'in vücudunun çeşitli yerlerinde darp izine rastlandı.

Saldırıyı düzenleyenlerden şikayetçi olacaklarını belirten ART yetkilileri, kaçak yapılaşma ile ilgi ilk önce Muratpaşa Belediyesi ile görüştüklerini ve Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in Sera Otel'e ait inşaatının ruhsatının olmadığını doğruladığını ve yıkım emrini verdiğini söylediğini belirtti. Bunun üzerine haber yapmak için otel yetkilileri ile görüşmeye çalıştıklarını, fakat görüşemediklerini belirten ART yetkilileri orada çekim yapan kameramanlarına saldırı düzenlendiğini ve haber alma, kamuyu bilgilendirme özgürlüklerinin kısıtlanmaya çalışıldığını ifade etti.

Bahse konu otel ile ilgili haberlerin yapılmasından sonra sürekli olarak tehdit aldıklarını belirten yetkililer, kameramanlarına yönelik yapılan saldırıyı adliyeye intikal ettirdiklerini, bu konuda adalete güvendiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious