Haberi verdi, derneğin adını veremedi

Haberi verdi, derneğin adını veremedi.14893
  • Giriş : 13.05.2009 / 18:40:00

Oğlunu okutmak için verdiği mücadeleyi haber yapan Hürriyet, ona el uzatan derneğin adını veremedi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

10 yaşındayken trenden düşerek iki bacağını kaybeden 47 yaşındaki Sevim Sarısoy'un, ellerinin üzerinde emekleyerek 9 yaşındaki oğlunu okutma mücadelesi annler günü medyaya yansıyınca hayırsever vatandaşlar harekete geçti ve Sarısoy'a yardım etmek için adeta sıraya girdi.

Umut dolu yaşam mücadelesi ve dik duruşu ile takdir toplayan Sarısoy'u haber yapan Hürriyet ise çok ilginç bir olaya imza attı. Sevim Sarısoy için başlatılan yardım kampanyasını sahiplenen Hürriyet, yıllardan beri bu işi yapan Deniz Feneri Derneği'ni görmezden gelerek haberinde, "Bir yardım derneği" ifadesini kullandı.

Başını çektiği sosyal aktivitelerde "çarşaf çarşaf kendi reklamını" yapan Hürriyet'in, yalan ve iftiraların sonucunda çekilen tüm sıkıntılara rağmen muhtaç insanlara yardımlarını kesmeyen Deniz Feneri Derneği'ni görmezden geldi. Fakat Sarısoy'a Deniz Feneri yıllardan beri yardım ediyor. Sarısoy'a, İstanbul Tepebaşı Mahallesi'nde 2 odalı prefabrik ev yaptıran Deniz Feneri Derneği ayrıca akülü araba da almış. Sarısoy'un akülü araba kullanamadığı için aracı ihtiyacı olan bir arkadaşına verdiği öğrenildi.

Derneğin ayrıca yıllardan beri yarım ettiği Sarısoy'a düzenli olarak yardım ettiğini ve ihtiyaçlılık durumunu devam edene kadar yardımlarını sürdüreceği öğrenildi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*