En son haberler - Haber Aktüel'de Tayyip Erdoğan Muhsin Yazıcıoğlu ses kaydı

En son haberler - Haber Aktüel'de Tayyip Erdoğan Muhsin Yazıcıoğlu ses kaydı.14161
07.03.2014 / 07:14:09

Son dakika haberler ve özel haber dosyaları haberaktuel.com'da yayınlanıyor. İşte son gelişmelerin yayınlandığı haberler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Tayyip Erdoğan'ın, Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili olduğu iddia edilen ses kaydının servis edileceği söyleniyor. Ayrıntılar için buraya tıklayın!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çalışma hayatıyla ilgili düzenlemeleri de içeren 'Torba Yasa' tasarısının seçimden önce Meclis'e gelmesinin zor olduğunu söyledi. Çelik, henüz kesin olan hiçbir şeyin olmadığını, buna rağmen çok afaki yorumların olduğunu belirterek, 'Torba Yasası'nın büyük bir ihtimalle seçimden önce Meclis'e gelmeyeceğini söyledi.

MANŞETLER İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Çelik, "Çalışma yasasıyla ilgili taslağı Başbakanlığa gönderdik. Başbakanlık son bir değerlendirme yapacak sonra Genel Kurula gelir ama takvim içinde muhalefet parti ile uzlaşma olursa kısa süre içinde seçimden önce olabilir ama şu anda seçimden önce olacağını sanmıyorum. Şu anda yapılan değerlendirmelerin birçoğu doğru değil diyebiliriz çünkü afaki değerlendirmeler olabiliyor. Ama biz vatandaşın sorununu biliyoruz. Bunlar üzerinde çalışma yapıyoruz bu sorunlar çözülüyor. Kesinleşmesi Bakanlar Kurulu ardından konuşulabilecek şeylerdir. Bakanlık Kurulunda kesinlik bulması ardından size kesin bir şey söyleyebiliriz." dedi. 

BUNLARI DA OKUYUN:

AK Parti'nin oyları azalıyor mu? - ÖZEL
Zarrab'ın yurtdışına kaçacağı doğru mu?
AK Parti, milletten uzaklaşıyor mu? - ÖZEL
Çok konuşulacak paket Meclis'ten geçirildi
TBMM'deki 6 birimde denetim yapılamamış


SES KAYITLARI

Başbakan Erdoğan'ın, oğlu Bilal'e evdeki paraları sıfırlaması, ardından Urla ve Çatalca'daki villalardan sonra dün Fenerbahçe kongresine nasıl müdahil olduğunun ses kayıtları çıkmıştı. Bugün de yargıyı nasıl dizayn ettiğinin, medya patronunun davasını nasıl takip ettiği ve hakim kararlarını etkilemesi için Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e verdiği talimatların ses kaydı internete düştü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e ait olduğu iddia edilen ses kayıtları internete düştü. Twitter'da BA$ÇALAN ismindeki kullanıcının servis ettiği ve Youtube'de yayınlanan ses kaydında iddiaya göre, Başbakan Erdoğan, Sadullah Ergin'e Aydın Doğan ile ilgili davayı yakından takip etmediği için kızıyor. Erdoğan, SPK'nın kesinlikle mahkumiyet istediğini ve bu medya patronunun kesinlikle mahkum olması gerektiğini Sadullah Ergin'e iletiyor.

HAKİM ALEVİ BAŞBAKANIM

Ancak davaya bakan hakimin beraat verdiğini vurgulayan Erdoğan'a, Sadullah Ergin, hakimin "Alevi" olduğunu söylüyor.  Hakimin rüşvet aldığını ima ediyor. Bu davanın tekrar Yargıtay Ceza Kurulu'na geleceğini belirten Ergin, "Orada 25-30 hakim olacak. Ben Ceza Kurulu Başkanına söylerim hallederiz" diyor.

‘BİZ ONUNLA OYNADIK MI?’

Ceza Kurulu’nun kişi sayısının kaç olduğunu soran Başbakan Erdoğan Ergin’den 25-30 kişilik bir yapı cevabını alıyor. Bu kez Erdoğan, yeni çıkarılan kanunla kişi sayısıyla oynayıp oynamadıklarını soruyor. Bakan Ergin ise yeni kanun sonrası yapılan değişikliğe değindikten hemen sonra avukatlıktan gelen yaklaşık bir 2000′e yakın kişinin sisteme transfer olduğunu belirtiyor

AYDIN DOĞAN’IN SPK DAVASI

İstanbul 7′inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya iş adamı Aydın Doğan ve Sermaye Piyasası Kurulu avukatları katıldı. Yargıtay’ın bozma kararının ardından hakim Abuzer Kaya, hazır bulunan sanık iş adamı Aydın Doğan’a, Yargıtay’ın bozma kararına karşı diyeceklerini sordu. Doğan ise dava konusu yurt dışı şirketlerini, Hazine’nin verdiği izinle, bir kısım vergi muafiyeti kolaylıklarından yararlanma ve olası ekonomik kriz durumlarında diğer şirketlerini güvence altına almak amacıyla kurduklarını iddia etti. Sermaye Piyasası Kurulu avukatları da Yargıtay’ın bozma kararına uyularak suçun birden fazla işlendiğini ve mahkemenin bu durumu göz önünde bulundurarak sanıklar hakkında cezai işlem uygulamasını talep etti. Mahkeme ise suçun yasal unsurları itibariyle oluşmadığı gerekçesiyle Aydın Doğan’ın da aralarında bulunduğu 4 sanığın beraatine karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*