Haberlere gelen yasaktan Erdoğan'ın haberi var mı?

  • Giriş : 23.10.2007 / 18:19:00

RTÜK tarafından yayın yasağı talimatı veren Hükümete CHP'li vekilden soru önergesi geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, ''Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, yayın durdurma kararı için Sayın Başbakan tarafından mı görevlendirilmiştir?'' diye sordu.

Serter, Başbakan Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Bakan Çiçek tarafından ''Hakkari'nin Dağlıca Bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili olarak; kamu düzenini ve halkın moral değerlerini olumsuz etkileyen radyo, televizyon yayınlarının durdurulmasına'' yönelik, RTÜK'e yazı gönderildiği belirtildi.

CHP'li Serter, önergesinde şu soruları yöneltti:

''Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, yayın durdurma kararı için Sayın Başbakan tarafından mı görevlendirilmiştir? Yayın durdurma gerekçeleri nedir? Yayın durdurma kararında, şehit cenazelerine yer verilmesi ve Kuzey Irak'a asker gönderilmesinin gerektiğine işaret eden yayınların etkisi olmuş mudur? Yayın durdurma kararının, teröre karşı toplumsal dayanışmayı kuvvetlendiren yayınları da engellemesinin nasıl önüne geçilmesi düşünülmektedir? Yayın durdurma yasağının tekrar gözden geçirilmesi düşünülmekte midir?''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious