Habersiz 22 tane ameliyat oldu

Habersiz 22 tane ameliyat oldu.18093
  • Giriş : 23.05.2009 / 22:35:00

SGK'dan 'geçmiş olsun' mesajı geldi. 22 kez ameliyat olduğu yazıyordu ama... O ben hiç ameliyat olmadım diyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rize'de yaşayan ve bugüne kadar hiç ameliyat olmayan Resul Doğan, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) kendisine ''22 kez ameliyat olduğu'' yönünde gönderdiği mektup üzerine kuruma dilekçe yazarak durumun düzeltilmesini istedi.

Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, SGK'nın mektubunun 2 gün önce kendisine ulaştığını belirterek, mektubu alınca çok şaşırdığını söyledi.

BEN HİÇ AMELİYAT OLMADIM

SGK'nın mektupta 'geçmiş olsun' dileklerini ilettikten sonra kendisine 22 kez ameliyat ve cerrahi müdahalede bulunulduğunu, 3 bin 984 kez tedavi olduğunu ve 183 tıbbi malzeme kullandığını bildirdiğini anlatan Doğan, ''Bu harcamaların toplamının 19 bin 352 lira tuttuğu ifade ediliyor. Bu rakamlar gerçeği yansıtmıyor. 58 yaşındayım ve hayatımda sadece bir kez anjiyografi oldum'' dedi.

DEVLET DOLANDIRILMAK MI İSTENİYOR?

Hatanın düzeltilip kendisi üzerinden SGK'dan haksız kazanç elde edenler hakkında yasal işlem başlatılması için faks ve mektup ile SGK Genel Müdürlüğü'ne dilekçe ulaştırdığını ifade eden Doğan, ''Benim üzerimden devlet dolandırılmak mı isteniyor? Her şey açığa çıksın. SGK yetkilileri sözlü benzer şikayetlerin olduğunu söyledi. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirerek şikayet etsin'' diye konuştu. SGK, yıllık sağlık harcaması 10 bin liranın üzerinde olan kişilere mektup göndererek yapılan sağlık harcamaları hakkında bilgi istiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*