HaberTürk çarpıtmaya devam ediyor!

HaberTürk çarpıtmaya devam ediyor!.13222
  • Giriş : 20.06.2009 / 15:45:00
  • Güncelleme : 20.06.2009 / 15:33:33

'Gücü Özgürlüğünde' Habertürk Gazetesi kendisine umut bağlayanları hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fatih Altaylı yönetimindeki Gazete Habertürk, dün Türkiye'yi karıştıran Albay Dursun Çiçek imzalı darbe belgesindeki imzadan yola çıkarak BELGE YALAN, YAZANI BULUN manşeti ile okuyucularının karşısına çıkmıştı. Gazetenin bu manşetinin yalan olduğu belgeleriyle anında ortaya çıkarılmıştı.

Genelkurmay Harekat Başkanlığı'nda hazırlandığı iddia edilen “İrticayla Mücadele Eylem Planı” belgesiyle ilgili olarak yaptığı yayınlarla dikkat çeken gazete ile ilgili belli bir merkezden yönlendirildiği idddiaları ortaya atılmıştı.

Komplo planı belgesinin Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığına ilişkin “gerçeklik” bulguları artarken, gazetenin manşet ve sürmanşetten verdiği 'misilleme' haberler ise bu iddiaları doğrular nitelikteydi.

Gazete yönetimi bugün sürpriz bir şekilde çark etti. Manşetten büyük puntolarla verilen haberin yanlışlığı geç de olsa farkedilmiş olacak ki bugün küçük bir haberle daha önce yapılan haberleri yalanlayacak bir haber yapıldı.

'İmza benzer çıktı albay sorgulanacak' başlığı ile verilen haber dünkü haberin aksine 1. sayfanın küçük bir yerine sıkıştırılmış. Birbirine tamamen zıt bu iki haber büyük umutlarla yayın hayatına yeni başlayan gazetenin hanesine yazılan eksilere eklenmiş oldu.

İŞTE O İKİ HABER

DÜNKÜ HABER:BUGÜNKÜ HABER:

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*