Habertürk, Mannequin Challenge akımına kapıldı

Habertürk, Mannequin Challenge akımına kapıldı.10978
  • Giriş : 23.11.2016 / 20:24:00
  • Güncelleme : 23.11.2016 / 20:35:15

Habertürk televizyonu çalışanları hayatı kısa bir süreliğine dondurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Habertürk TV çalışanları, dünyada hızla yayılan bir alıma uydu ve zamanı dondurdu.

Canlı yayının sona ermesi ile birlikte "cansız" bir hale gelen çalışanlar, "canlı" yayında işte böyle görüntülendi...Dünyada son dönemde başlayan ‘Mannequin Challenge’ akımına Habertürk TV’de uydu. Habertürk TV canlı yayınından sonra tüm ekip dondu. Habertürk TV’nin sosyal medya hesabından “Dünyada yepyeni bir akım başladı ‘Mannequin Challenge’. Habertürk TV'de bu yeni akıma ayak uydurdu ve canlı yayında dondu” şeklinde mesaj yazıldı ve video paylaşıldı.

Mannequin Challenge nedir?

Mannequin Challenge tüm dünyada hızla yayılan yeni bir akım. İngiliz golcü Jamie Vardy tarafından gol sevinci olarak yapıldıktan sonra yeniden gündeme gelen ve sosyal medyada iyice yayılan Mannequin Challenge ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz. Merak konusu haline gelen Mannequin Challenge nasıl bu kadar yayıldı?

İngiliz golcü Mannequin Challenge'ı gündeme taşıdı...

Sosyal medyada hızla yayılan ve tüm dünyada yapılmaya başlayan Mannequin Challenge, İngiliz golcü Jamie Vardy ile gündemdeki yerini aldı.

İngiltere Milli Takımı ile İspanya Milli Takımı arasında oynanan Futbol karşılaşmasında Leicester City'nin İngiliz golcüsü Jamie Vardy attığı golden sonra sevincini Mannequin Challenge yaparak yaşadı. Ünlü isimleri de etkisi altına alan Mannequin Challenge akımı da bu sevincin ardından merak konusu oldu.

Jamie Vardy Futbol sahalarına taşıdı

Sosyal medya kullanıcıları tarafından bilinen Mannequin Challenge akımından Jamie Vardy sayesinde herkes haberdar oldu. İngiltere ile İspanya arasında oynanan Futbol müsabakasında İngiliz futbolcu Jamie Vardy attığı golden sonra bir anda olduğu yerde dondu kaldı. Vardy'nin bu hareketine arkadaşları da eşlik edince ilginç bir görüntü ortaya çıktı. Vardy'nin ve arkadaşlarının yaptıkları bu hareket Mannequin Challenge'ın futbolda ilk uygulaması olarak karşımıza çıktı.

Mannequin Challenge nedir?

Mannequin Challenge ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Florida'daki Edward H. White Lisesi'nde çekilen video ile ortaya çıktı. Sosyal medyada hızla yayılan bu akım hemen her alanda herkes tarafından sevildi. Ünlü isimler, Futbol kulüpleri, milli takımlar da çektikleri Mannequin Challengevideolarını sosyal medyada paylaşmaya başladı.

Mannequin Challenge nasıl yapılır?

Mannequin Challenge, zamanın donup kalması üzerine kurulu bir akım. Bu yeni trendin uygulanmasında ise ortamda bulunanlar hareketsiz bir şekilde donup kalmış gibi poz verirken, bir kişi ise bu insanları telefon yada kamera ile videoya alıyor. Uygulayanlar genellikle sıradışı pozlar vermeye çalışıyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*