Habertürk sunucusu yaptığı gafın farkına vardı

Habertürk sunucusu yaptığı gafın farkına vardı.6365
  • Giriş : 26.01.2008 / 10:56:00

Sözlerinin internet sitelerine yansıması üzerine yaptığı gafın büyüklüğünün farkına varan sunucu "üslup hatası" yaptım dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Habertürk'te yayınlanan 'Olaylar ve Gerçekler' programında Sudanlı devlet yöneticilerini eleştirirken; "Ama gerçekten çok gerideler, onu söyliyeyim yani, çok gerideler. Bismillahirahmanirrahim diye konuşmalarını açıyorlar." diyerek, büyük tepki toplayan sunucu Yükselir, www.haber7.com adlı internet sitesine açıklamalarda bulundu.

PİŞMAN OLDU

Olayın internet sitelerinde haber olmasından sonra, çok ağır hakaretlere uğradığını öne süren Yükselir yaptığının bir canlı yayın hatası olduğunu ifade etti.

“Canlı yayında program sunan kişiler çok iyi bilir. İnsan her türlü hata yapar. Ben aslında çok gerideler demek istemiştim fakat üslup hatasında dolayı ortaya böyle bir anlam çıktı. Söylemek istediğim bu değildi, söylemek istediğimi söyleyemedim.”

"İSLAM'IN İ'SİNDEN ANLAMAYAN BİR KADIN DEĞİLİM"

Programın genelinde yaptığı değerlendirmende herkes Sudan'ı yerden yere vururken kendisinin Sudan'a sahip çıkılmasına ilişkin yorumlar yaptığını iddia eden Yükselir, "Ben o programda Sudan'ı överken yaptığım bir hatayla, sarf ettiğim 'çok yanlış' bir kelimeyle İslam'ın İ'sinden anlamayan, Besmelenin ne anlama geldiğini bilmeyen bir kadın gibi gösterildim. Hedef kişi haline geldim. Ağza alınmayacak hakaretler geliyor mailime…” diye konuştu.

REKLAM PEŞİNDE DEĞİLMİŞ

Reklam peşinde koşan bir insan olmadığını ifade eden Yükselir, "Böyle bir şekilde gündeme gelmektense, hiç gelmemeyi tercih ederim. Ben gösterilmek istendiği gibi bir insan değilim." dedi.

“EN ÇOK KULLANDIĞIM KELİME BESMELE”

Kendisinin dini inançlarının çok sağlam olduğunu da ifade eden Yükselir, Besmelenin en çok kullandığı kelime olduğunu ifade etti:

“Bismillahirahmanirrahim' benim en çok kullandığım kelime. Kapımı açarken, kapatırken besmele çekiyorum. Benim inançlarım çok kuvvetlidir. Bunu kimseyle paylaşmak zorunda değilim. Allah ile benim aramda olan bir şey. İnançları olan birisi olarak böyle bir şeyi kasıtlı olarak nasıl yapabilirim? Besmele çekmek cahilliktir diyerek böyle bir aptallık yapar mıyım? Tekrar ediyorum bu tamamen bir üslup hatası” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious