Habertürk'te neler oluyor?

Habertürk'te neler oluyor?.14303
  • Giriş : 15.11.2007 / 18:26:00

Ciner'e satılan Habertürk Grubu'nda, Melih Meriç'in tavrı dikkat çekiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dün akşam Habertürk TV, ve habertürk.com'un Ciner Grubu'na satışına dair bir açıklama yapan Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Melih Meriç, açıklama öncesinde KJ’ye şu talimatı verdi: ‘Ben açıklama yaparken kesinlikle titrimi yazmayın’ . Peki bu demek?

Habertürk TV, ve İnternet sitesi'nin Ciner Grubu'na satışının ardından Habertürk’ün internet sitesi dün öğleden sonra Melih Meriç’in ana haberde çok önemli bir açıklama yapacağını duyurdu. Oysa Melih Meriç, "Biz gazeteciyiz bu konu hakkında bişey söylememiz doğru olmaz, fakat böyle bir olay olduğu zaman ilk haber olarak Habertürk ekranlarında yayınlamaktan biran için şüphe duymayız" diyerek topu Ciner’e atmıştı.


Melih Meriç bu açıklama öncesi KJ elemanına gelerek şu talimatı verdi ‘titrimi kesinlikle yazmayın’. Melih Meriç’in bu talimatı ve ardından yaptığı "Biz gazeteciyiz bu konu hakkında bişey söylememiz” açıklaması Habertürk’ün satışına soğuk baktığı yorumlarına neden olurken,bir başka yorum da 'kanalın el değiştirmesinden hemen sonra operasyon için düğmeye basıldı' oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious