Hablemitoğlu cinayetinde şok bilgiler!

Hablemitoğlu cinayetinde şok bilgiler!.11632
  • Giriş : 25.08.2008 / 00:26:00
  • Güncelleme : 25.08.2008 / 00:25:24

Ümit Sayın'a ait belgeler arasında Necip Hablemitoğlu cinayetine ilişkin şok bilgiler ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon iddianamesinin eklerinde ortaya çıkan bir belge, Türkiye'de inanan insanların üzerine atılmak istenen kanlı bir iftiranın, hakikatını ortaya koyuyor. Mason olduğu kendisi tarafından açıklanan Ümit Sayın'a ait yazışmalarda, Necip Hablemitoğlu'nun ivedilikle öldürülmesi gerektiği belirtiliyor. Ümit Sayın, Hablemitoğlu için "bir yıla kadar gidici" diyor. Bu konuşmadan yaklaşık 8 ay sonra Necip Hablemitoğlu evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybediyor.

Kemalist akademisyen Necip Hablemitoğlu cinayetinin perde arkasını ortaya koyan belgede, tüyler ürperten konuşmalar yer alıyor. Ergenekon'un masonik hücre tipi yapılanması konusunda çalışmalar yürüten Doçent Ümit Sayın'ın bilgisayarındaki msn kayıtlarında, Hablemitoğlu'nun işinin bir an önce bitirilmesi gerektiğine dair ifadeler bulunuyor.

Yazışmalarında "XYZ" rumuzunu kullanan Ümit Sayın, "Radkem" rumuzlu kişiyle yazışmasında Hablemitoğlu'nun pek çok kişiyle ilişki içerisinde olduğunu ama artık işinin bittiğini anlatıyor.

Radkem Says: BU BİLGİLER ONA NEREDEN GELDİ ?

Xyz: BİLGİLER NECİPE KEMALİST DERİN DEVLET TARAFINDAN VERİLDİ. AMA ARTIK VERİLMİYOR. VERİLMEYECEKTE. NECİP HAPSE BİLE GİRECEK.

Radkem Says: BEŞ AYDAN BERİ DOĞRU DÜZGÜN MAKALE YAZAMIYOR.
İLERİ DERGİSİ: YAV

Xyz: ÇÜNKÜ ÇOK KİŞİYLE DANS ETTİ ÇOK KİŞİYİ SATTI.
İLERİ DERGİSİ: BİR SANİYE

Radkem Says: BUNDAN BİR YIL ÖNCESİNE KADAR 13 SAYFALIK İSTİHBARAT RAPORLARINI DÜŞENEN KİŞİ ANİDEN SUSTU KALDI DERSİN ?

Xyz: HABMİT TAMAMAN BİZİM TARİHİMİZDEN SİLİNMEK ZORUNDA. BU ADAM TAM BİR PİSLİK. FARKLI GRUPLARLA OYNAYARAK FARKLI GÜÇLER VE ÇIKARLAR SAĞLIYOR. BUNUN TANTAN FARKINDA, ADNAN VE AYDINLIK DA FARKINDA, KEMAL ALEMDAROĞLU DA FARKINDA. HABMİT ÇIKARIMLARIM HABMİT'E İLETİLDİ. HABMİT KORKUYOR. ÇÜNKÜ ARKASINDA NE MİT, NE GENKUR, NE DE EMNİYET VAR. ŞU ANDA BİRİNCİ ADAM LİSTEDE.

Radkem Says: EVET

Xyz: TEK GÜCÜ MEDYA BASIN. ONU DA KAYBETTİ. HABMİT GİDİCİ BİR YILA KADAR. BELKİ DE İYİ OLUR. BİR SOLUCAN AYIKLANIR.

Radkem Says: GİTSİN BENCE DE.

Sayın bu yazışmaları 2002'nin Nisan ayında yapıyor. Necip Haplemitoğlu cinayeti ise bu yazışmadan yaklaşık 8 ay sonra 18 Aralık 2002 tarihinde gerçekleşiyor. Başta Ergenekon olmak üzere çeşitli örgütlerle temas içinde olduğu anlaşılan Hablemitoğlu evinin önünde arabasına binerken gözünden vurularak öldürülüyor.

Cinayetin işlendiği günün hemen ardından bazı medya kuruluşları ve çeşitli sözde sivil toplum kuruluşları cinayeti inanan insanların üzerine yıkmak için genş çaplı bir kampanya başlatıyor. Aradan geçen 6 yıldan sonra ise cinayetin nasıl bir mekanizma tarafından işlendiği ancak Ergenekon Soruşturması kapsamında yapılan araştırömalar sırasında ortaya çıkmış oluyor.

Xyz : HABMİT TAMAMAN BİZİM TARİHİMİZDEN SİLİNMEK ZORUNDA. BU ADAM TAM BİR PİSLİK. FARKLI GRUPLARLA OYNAYARAK FARKLI GÜÇLER VE ÇIKARLAR SAĞLIYOR. BUNUN TANTAN FARKINDA, ADNAN VE AYDINLIK DA FARKINDA, KEMAL ALEMDAROĞLU DA FARKINDA. HABMİT ÇIKARIMLARIM HABMİT'E İLETİLDİ. HABMİT KORKUYOR. ÇÜNKÜ ARKASINDA NE MİT, NE GENKUR, NE DE EMNİYET VAR. ŞU ANDA BİRİNCİ ADAM LİSTEDE.

Radkem Says: EVET

Xyz: TEK GÜCÜ MEDYA BASIN. ONU DA KAYBETTİ. HABMİT GİDİCİ BİR YILA KADAR. BELKİ DE İYİ OLUR. BİR SOLUCAN AYIKLANIR.

Radkem Says: GİTSİN BENCE DE.

Ergenekon tutuklusu Ümit Sayın Samanyolu Haber'in iddianameden alıntılayarak gündeme getirdiği yazışmalarında sık sık büyük gizlilik kuralından bahsediyor ve "Dünyadaki en büyük gücün "gizlice adam öldürmek" olduğunu söylüyor.

XYZ (ÜMİT SAYIN) : Bence en mantıklısı herşeyi sessiz sedasız yapacaksın. Adam mı öldüreceksin adamı Hasan Sabbah yöntemleri ile öldüreceksin. Ve sakın kendini reklam etmek için ilan etmeyeceksin. Dünyadaki en büyük güç nedir biliyor musunuz? Gizlice adam öldürmek.

İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Ümit Sayın'ın, silahlı terör örgütüne üye olmak, Halkı Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etmek ve hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek suçlarından 38 yıla kadar hapsi isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*